Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Mindaugo Puidoko pranešimas: „Pridėtinės vertės mokesčio lengvata ir elektroninei žiniasklaidai leistų visuomenei toliau gauti kokybišką bei patikimą informaciją“

2020 m. balandžio 9 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Šalyje paskelbus karantiną dėl COVID-19 viruso pandemijos, žiniasklaidos priemonės susiduria su smarkiu pajamų iš reklamos mažėjimu. Žadėtų reklamos užsakymų iš valstybinių institucijų kol kas negauta, o kaip žmonių informavimo priemonė karantino sąlygomis žiniasklaida (ypač elektroninė) tampa vis labiau svarbi ir būtina. Demokratinei valstybei svarbi nepriklausoma ir stipri žiniasklaida. Elektroninės žiniasklaidos situaciją labai pagerintų pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvata, kuri šiuo metu galioja spausdintiems žiniasklaidos leidiniams.

Šiuo metu Lietuvos Respublikoje lengvatinis PVM tarifas (5 proc.) yra taikomas laikraščiams, žurnalams ir kitiems periodiniams leidiniams. Manau, kad krizės atveju būtų teisinga tą pačią PVM lengvatą taikyti ir elektroninei žiniasklaidai. Dėl to mano siūlomo įstatymo projekto tikslas ir yra – įgyvendinti pridėtinės vertės mokesčio suvienodinimą visoms žiniasklaidos priemonėms. Svarbu, kad šiuo sudėtingu laikotarpiu kuo efektyviau įvairesniais kanalais svarbi informacija pasiektų mūsų šalies gyventojus.

Lietuvos gyventojai nori gauti naujausią teisingą, neiškraipytą informaciją ir be elektroninės žiniasklaidos kanalų tai būtų sunkiai įmanoma. Šiuo metu pačias didžiausias pajėgas visos visuomenės informavimo priemonės skiria patikrintos ir tikslios informacijos apie COVID-19 sukeltą krizę ir jos sprendimo būdus viešinimui. Žurnalistai dalyvauja Vyriausybės, Seimo narių, kitų atsakingų institucijų rengiamose spaudos konferencijose ir gauta informacija operatyviai dalijasi su visuomene.

Dėl koronaviruso pandemijos žiniasklaidos situacija keičiasi visame pasaulyje. Kaip nurodo Europos žiniasklaidos priemonių organizacios „News Media Europe“ (NME) pradinės prognozės, žiniasklaidos pajamos iš reklamos, priklausomai nuo Europos Sąjungos šalies, gali mažėti nuo 30 proc. iki 80 proc. Tai gali lemti žurnalistų atleidimus, pateikiamos informacijos kokybės prastėjimą, lėtesnį pateikimą visuomenei, informacijos srauto mažėjimą.

NME, kurioje yra ir asocijuotų narių iš Lietuvos, praėjusią savaitę kreipėsi į Europos Komisiją, siūlydama įvesti nulinį PVM tarifą žurnalistikos produktams. Tai padėtų sušvelninti situaciją žiniasklaidoje ir leistų jai toliau objektyviai ir operatyviai veikti informuojant visuomenę.

Pasidomėjus, kaip šią problemą sprendžia kitos šalys, paaiškėjo, kad kaimynės Estijos Vyriausybė, spręsdama situaciją, pritarė pridėtinio vertės mokesčio elektroninėms žiniasklaidos priemonėms mažinimui nuo 20 proc. iki 9 proc. Kaip matome, ši šalis pirmauja ne tik švietimo, bet ir informacinių kanalų apsaugos srityje. Verta imti pavyzdį iš pažangiausių ir neišradinėti dviračio iš naujo.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas

Seimo Žmogaus teisių komiteto narys

Dr. Mindaugas Puidokas

Tel. (8 5) 239 6625

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-04-09 10:33
   Monika Kutkaitytė