Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Dainiaus Kreivio pranešimas: „Vyriausybės planui neveikiant, siūlome savo pagalbą“

2020 m. balandžio 17 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininko ir Seimo Ekonomikos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Dainius Kreivys, vertindamas iki šiol stringantį ir sparčiai prastėjančiai šalies ekonominei padėčiai realaus poveikio nedarantį Vyriausybės ekonomikos planą, siūlo Ministrui Pirmininkui geranorišką pagalbą ir skubių priemonių paketą.

„Negalima nei delsti, nei taupyti. Bus padaryta lemtinga klaida, jei leisime verslui ir žmonėms nugrimzti į depresiją. Lietuva, skirtingai nei 2008 m., yra euro zonos narė. Pasiskolinti galima palankiomis sąlygomis, todėl apie taupymą negali būti net kalbos. Šiandien turime kuo greičiau ir kuo efektyviau taikyti ekonomikos gelbėjimo ir pagalbos verslui priemones. Matydami, kad Vyriausybės priimtos priemonės, deja, nėra nei pakankamos, nei efektyviai veikiančios, kartu su ekspertais parengėme trumpojo ir ilgojo laikotarpio priemonių siūlymus. Esame pasirengę padėti Vyriausybei“, – sakė TS-LKD suburtos „ekonomikos gelbėjimo“ grupės veiklą koordinuojantis Seimo narys Dainius Kreivys.

TS-LKD atstovas įsitikinęs, kad tik greita valstybės reakcija, taikant reikiamas ekonomikos ir verslo gelbėjimo priemones, yra esminė užkardant plačius, gilius ir ilgalaikius ekonominius sukrėtimus.

„Šiandien didžioji verslo dalis yra likusi be reikšmingų pastovių piniginių lėšų srautų, todėl finansinės pagalbos priemones reikia pradėti suteikinėti skubiai – kaip tai daro Šveicarija – per dvi dienas, laukti neturime prabangos“, –  kalbėjo D. Kreivys.

Pasak Seimo nario, konservatorių rengiamas „Ekonomikos gelbėjimo planas“ remiasi pamatinėmis nuostatomis, kad 2008–2012 m. ekonominė krizė ir aplinka, kurioje Lietuva yra šiandien, iš esmės skiriasi, o Vyriausybei būtina paraleliai skubiai vykdyti tiek trumpojo laikotarpio aktyvias priemones, tiek ilgojo laikotarpio.

Konservatorių parengto trumpojo laikotarpio priemonių pakete yra detalizuoti pasiūlymai: kaip turi būti skubiai vykdomas apyvartinių lėšų atkūrimas; diegiamas pastoviųjų sąnaudų kompensacijos mechanizmas, įskaitant paskolų ir lizingo atostogas; teikiamos ūkinių sąnaudų kompensacijos per tikslines mikropaskolas (elektra, šildymas, apsauga ir kt.); sukuriamas specialus rekapitalizavimo fondas; padidinta pagalba eksportuojančioms įmonėms, keletą kartų išplečiant sąskaitų ir eksporto garantijų mechanizmą, sąskaitų ir faktoringo palūkanų kompensavimą.

 Visos vidutinio ir ilgojo laikotarpio priemonės bei detalus jų veikimo bus pristatytas visuomenei kitos savaitės pradžioje. Planas taip pat bus pristatytas Vyriausybei, verslo asociacijų atstovams, verslo bendruomenei.

 

Daugiau informacijos:

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos viešieji ryšiai

Tel. (8 5) 239 6506

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-04-17 13:09
   Monika Kutkaitytė