Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės Aistės Gedvilienės pranešimas: parlamentarė dėl Živilės Pinskuvienės dukros sėkmės Širvintų viešuosiuose pirkimuose kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą

2020 m. balandžio 20 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Dėl galimo konkurencijos ribojimo organizuojant viešuosius pirkimus Širvintų rajono savivaldybėje, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos ir Seimo Antikorupcijos komisijos narė Aistė Gedvilienė kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą (VPT).

Seimo narė prašo VPT įvertinti, ar organizuodama viešąjį pirkimą neskelbiamų derybų būdu informacinės medžiagos, skelbimų spausdinimo vietinėje spaudoje paslaugoms pirkti, Širvintų savivaldybė nepažeidė Viešųjų pirkimų įstatymo skaidrumo ir sąžiningos konkurencijos principų. Savivaldybės skelbto konkurso sąlygas atitiko vienintelė įmonė – UAB „Danielita“, kurios akcininkė yra Širvintų rajono merės Živilės Pinskuvienės dukra. Su šia įmone 2020 m. kovo 6 d. ir buvo sudaryta sutartis. „Danielita“ leidžia laikraštį „Širvintų kraštas“, kuris išeina du kartus per savaitę.

„Ypač nuvilia politikai, siekiantys gerovės sau ar savo artimiesiems ekstremalios situacijos metu. „Širvintų kraštas“ ir taip yra itin palankus merei Živilei Pinskuvienei, taip pat uoliai nušviečia visą savivaldybės veiklą, todėl susidaro įspūdis, kad papildomas finansavimas iš savivaldybės biudžeto merės dukros vadovaujamam laikraščiui tėra tik papildoma galimybė pasinaudoti dėl koronaviruso susidariusia nepaprastąja padėtimi ir skirti viešųjų pinigų dukters laikraščiui“, – sakė TS-LKD frakcijos narė A. Gedvilienė.

Pasak A. Gedvilienės, minėto pirkimo techninėje specifikacijoje reikalaujama užtikrinti, kad laikraščio, kuriame savivaldybė pageidauja publikuoti informaciją, periodiškumas būtų ne mažesnis nei du kartus per savaitę. Minėtas techninėje specifikacijoje nurodytas reikalavimas galimai yra nepagrįstas, neproporcingas pirkimo objektui ir dirbtinai riboja konkurenciją.

 

Daugiau informacijos:

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos viešieji ryšiai

Tel. (8 5) 239 6506

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-04-20 09:19
   Monika Kutkaitytė