Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių grupės pranešimas: parlamentarai siūlo konstruktyviai organizuoti neeilinį Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdį ir darbotvarkę papildyti svarbiais klausimais

2020 m. balandžio 23 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Gabrielius Landsbergis, Laurynas Kasčiūnas ir Arvydas Anušauskas bei Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narė Dovilė Šakalienė, Lietuvos liberalų sąjūdžio frakcijos atstovas Virgilijus Alekna ir Mišrios Seimo narių grupės narys Vytautas Bakas kreipėsi į Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininką Dainių Gaižauską reikšdami nepasitikėjimą juo ir ragindami imtis konstruktyvaus darbo,  į neeilinį Komiteto posėdį įtraukiant klausimus, susijusius su COVID-19 krize ir jos valdymu, korupcijos rizikos ir jos užkardymu, pasirengimu Nacionalinio saugumo strategijos peržiūrai bei kibernetinio saugumo užtikrinimu koronaviruso akivaizdoje.

Parlamentarai prašo sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų vadovo Aurelijaus Verygos pateikti informaciją apie koronaviruso epidemijos situaciją Lietuvoje bei pateikti analizę dėl galimo susirgimų augimo pradėjus švelninti karantino sąlygas ir epidemijos tolesnio suvaldymo planą, įskaitant prognozes dėl galimo šio susirgimo sezoniškumo.

Taip pat siūloma įtraukti klausimą dėl korupcijos rizikos ir jos užkardymo ekstremalios sveikatai situacijos metu, imtis Europos Tarybos kovos su korupcija stebėsenos įstaigos (GRECO) rekomendacijų (2020) 4) įgyvendinimo, į posėdį pakviečiant Specialiųjų tyrimų tarnybos direktorių Žydrūną Bartkų ir Viešųjų pirkimų tarnybos laikinai direktoriaus pareigas einančią Jovitą Petkuvienę.

„Keldami reikšmingą nepasitikėjimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku D. Gaižausku klausimą, kartu siūlome darbotvarkę, kuri atlieptų pandemijos iššūkius. Šios neeilinės krizės akivaizdoje NSGK turi imtis lyderystės ir ieškoti receptų dėl pandemijos ir iš jos sekančios krizės suvaldymo, situacijos prognozės, antros bangos grėsmių numatymo ir pasirengimo joms. Iki šiol tam daug dėmesio nebuvo skirta, tad raginame komitete imtis reikšmingo ir konstruktyvaus darbo“, – teigė L. Kasčiūnas.

Seimo narių grupė į Komiteto darbotvarkę taip pat ragina įtraukti pasirengimo Nacionalinio saugumo strategijos peržiūrai klausimą ir imtis valstybės rezervo stiprinimo, globalių prekybos grandinių peržiūros, epidemijų poveikio nacionaliniam saugumui, bioterorizmo klausimų svarstymo.

Kartu parlamentarai į Komiteto darbotvarkę įtraukia klausimą dėl krizių valdymo sistemos (centro) sukūrimo ir ragina svarstyti Valstybės kontrolės valstybinio audito ataskaitą dėl ekstremalių situacijų valdymo organizavimo įgyvendinimo, pakviečiant posėdyje dalyvauti Vyriausybės kanclerį Algirdą Stončaitį, vidaus reikalų ministrę Ritą Tamašunienę ir valstybės kontrolierių Arūną Dulkį (ar Mindaugą Macijauską).

Be šių klausimų NSGK nariai į darbotvarkę siūlo įtraukti kibernetinio saugumo užtikrinimo valstybės lygio ekstremalios situacijos dėl COVID-9 ligos plitimo grėsmės metu klausimo svarstymą, kviečiant  posėdyje dalyvauti krašto apsaugos ministrą Raimundą Karoblį ir Kibernetinio saugumo centro vadovą Rytį Rainį.

Pažymėdami, kad NSGK posėdžiai ne visuomet organizuojami konstruktyvaus darbo tradicija, parlamentarų grupė siūlo įtraukti mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros dėl COVID-19 koordinavimo klausimo svarstymą, kviečiant švietimo, mokslo ir sporto ministrą Algirdą Monkevičių, Lietuvos mokslo tarybos pirmininką Romą Baroną, Santaros klinikų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centro prof. Laimoną Griškevičių, Nacionalinio vėžio instituto l. e. p. direktorę prof. Sonatą Jarmalaitę, Vilniaus universiteto Gamtos mokslų centro prof. Aureliją Žvirblienę, Vilniaus Universiteto Botanikos ir genetikos katedros prof. Juozą Lazutką bei prof. Vytautą Kasiulevičių.

Galų gale Seimo narių grupė ragina į penktadienio neeilinio posėdžio darbotvarkę įtraukti situacijos su Baltarusijos pasieniu aptarimą. Viešojoje erdvėje pasirodė informacija, kad Lietuva nėra visai uždariusi sienos, nors premjeras balandžio 1 d. apie tokią svarstomą galimybę minėjo.

„Akivaizdu, kad iki šiol nežinome tikrosios situacijos dėl viruso išplitimo kaimyninėje Baltarusijoje, tačiau pasiekianti informacija verčia nerimauti. Dabar į šalį galima patekti su Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) leidimais, matome ir didelius krovininių automobilių srautus, ir eiles pasienyje. Iš vidaus reikalų ministrės laukiame atsakymų, kiek šiai dienai VSAT vadovas yra išdavęs tų išimtinių leidimų atvykti į Lietuvą, kaip tikrinami ir stebimi šie žmonės ir ar planuojamas visiškas sienos uždarymo scenarijus, jei taip, kokiomis aplinkybėmis“, – teigė L. Kasčiūnas.

 

Kontaktams:

Seimo narys Laurynas Kasčiūnas

Tel. (8 5) 239 6983

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-04-23 12:39
   Monika Kutkaitytė