Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario M. Majausko pranešimas: Seimas pritarė siūlymui rodyti įspėjamuosius užrašus azartinių lošimų reklamose

2020 m. balandžio 28 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien Seimo posėdyje pritarta Seimo nario Mykolo Majausko siūlymui azartinių lošimų reklamose įspėti apie lošimų keliamas rizikas. Ši pataisa parengta atsižvelgiant į Lietuvoje sparčiai augančią azartinių lošimų rinką bei reikšmingai didėjantį probleminių lošėjų skaičių.

„Azartiniai lošimai nėra blogis savaime, tačiau vykstant šio sektoriaus plėtrai, svarbu gebėti kontroliuoti su tuo susijusias rizikas ir mažinti neigiamas pasekmes. Šiandien Seime buvo priimta dar viena pataisa, virtusi konkrečiu darbu – įspėti visuomenę apie galimus azartinių lošimų pavojus”, – teigia Mykolas Majauskas.

Lošimų priežiūros tarnybos duomenimis prašymų savanoriškai apriboti savo galimybę lošti šiuo metu per mėnesį gaunama tiek, kiek anksčiau būdavo gaunama per visus metus – 510 prašymų pateikta vien praėjusių metų gruodžio mėnesį. Tuo tarpu 2019 metais prašymų gauta tiek, kiek per visą savanoriškos programos 13 metų gyvavimo laikotarpį – 5079. Seimo narys Mykolas Majauskas pažymi, jog tokie skaičiai rodo žaibiškai didėjantį azartinių lošimų sukeliamų problemų mastą, kurio negalime ignoruoti.

Parlamentaras mano, kad siekiant efektyvios priklausomybių nuo lošimų prevencijos būtina taikyti ne tik draudimo, bet ir šviečiamąsias priemones: „Draudimai ir apribojimai nėra efektyvūs, jeigu visuomenė, o ypač jaunimas, nėra informuojami apie neigiamas azartinių lošimų pasekmes. Azartiniuose lošimuose dalyvauti ketinantis asmuo turi žinoti, kokias problemas jam ir jo šeimos nariams gali užtraukti neatsakingas žaidimas“.

Socialiai atsakingos lošimų reklamos praktika jau yra plačiai taikoma eilėje Europos šalių: Belgijoje paprastai naudojamas užrašas „Lošk subalansuotai“, Čekijoje – „Dalyvavimas lošimuose gali būti pavojingas“, Italijoje – „Lošimai gali sukelti priklausomybę“, Prancūzijoje – „Lošimai kelia riziką: skolos, priklausomybė ir pan.“, Vokietijoje – „Nelošk tiek, kad taptum priklausomas“, Ispanijoje – „Lošk atsakingai“, Šveicarijoje – „Kad lošimas liktų žaidimu“.

Šiandien priimta įstatymo pataisa įsigalios nuo 2020 m. liepos 1 d.

 

Kontaktams:

Seimo narys Mykolas Majauskas

Tel. (8 5) 239 6959, el. p. [email protected]

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2020-04-28 12:33
   Asta Markevičienė