Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių Kazio Starkevičiaus ir Rasos Petrauskienės pranešimas: „Siūloma atnaujinti valstybinį maisto rezervą grūdus superkant iš Lietuvos ūkininkų“

2020 m. balandžio 30 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Kazys Starkevičius ir šio komiteto narė Rasa Petrauskienė kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį ir žemės ūkio ministrą Andrių Palionį ragindami inicijuoti valstybinio maisto rezervo atnaujinimą parduodant rezerve laikomus grūdus ir organizuojant jų supirkimą iš ūkininkų.

Seimo nariai konstatuoja, kad šalyje paskelbus koronaviruso COVID-19 pandemiją kilo susirūpinimas dėl valstybės rezervo būklės. Paaiškėjo, kad maisto rezerve turime tik grūdų, cukraus ir miltų. Grūdų rezerve laikoma daugiausia.

„Šiuo metu, slopstant pandemijai, šalies vadovams reikėtų spręsti dėl maisto rezervo atnaujinimo. Susiklosčius palankiai ekonominiu požiūriu situacijai, grūdus laikomus valstybiniame maisto rezerve geromis kainomis galima būtų eksportuoti į užsienį per Klaipėdos jūrų uostą, o maisto rezervą papildyti naujai iš ūkininkų superkant grūdus. Kaip informavo Lietuvos grūdų augintojų asociacija, Klaipėdos jūrų uoste šiomis dienomis 1 tonos grūdų kaina yra apie 190 Eur, o rinkos kaina šalyje kartais nesiekia net 170 Eur už toną, tačiau kainos keičiasi kasdien, balandžio mėn. pradžioje skirtumas buvo didesnis – Klaipėdos jūrų uoste – 192 Eur, o vidaus rinkoje – tik 160 Eur“, – teigė K. Starkevičius.

 Seimo narių nuomone, įgyvendinus šį siūlymą būtų atnaujintas ne tik šiuo metu laikomas grūdų rezervas, bet valstybė turėtų nemažą ekonominę naudą. Grūdai galėtų būti laikomi ne vien valstybės numatytuose sandėliuose, bet ir pas augintojus, sudarius grūdų rezervo laikymo sutartis.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Kazys Starkevičius

Tel. (8 5) 239 6401

El. p. [email protected]

 

Seimo narė Rasa Petrauskienė

Tel. (8 5) 239 6628

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-04-30 09:21
   Monika Kutkaitytė