Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojo Kęstučio Glavecko pranešimas: „Lietuvos banko vadovybės atlyginimai krizės akivaizdoje galėtų bent neviršyti Prezidento algos“

2020 m. gegužės 5 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

 

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas Kęstutis Glaveckas mano, kad siekiant visuomenės pajamų gavimo ir paskirstymo solidarumo, Lietuvos banko vadovybei reiktų susimažinti atlyginimus, kurie šiuo metu yra bent dvigubai didesni nei Lietuvos Prezidento darbo užmokestis.

„Lietuvos banko viešai skelbiamoje informacijoje apie darbo užmokestį nurodyta, kad vidutinis nustatytas banko valdybos nario darbo užmokestis 2020 m. kovo mėnesį (neatskaičius mokesčių) sudarė 10 994 eurų. Remiantis skaičiavimais, valdybos pirmininko alga galėtų sudaryti daugiau kaip 12 tūkst. eurų, kai 2011 m. priėmus analogiškas įstatymo pataisas, mažinančias valdybos pirmininko atlyginimą, šis dydis sudarė tik apie 19 700 litų (arba 5 705 eurų) iki mokesčių. Verta atkreipti dėmesį į tai, kad šiuo metu Lietuvos Prezidento alga yra 5 756 eurų atskaičius mokesčius,  o vidutinis darbo užmokestis – 1 358,6 eurų.  Todėl valstybei bandant įveikti COVID-19 sukeltos ekonominės krizės pasekmes svarbus yra ir pajamų gavimo bei paskirstymo solidarumas“, – teigia Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Kęstutis Glaveckas.

Šiuo metu Lietuvos banko įstatyme nustatytas Lietuvos banko valdybos pirmininko atlyginimas lygus penkiems piniginio tarpininkavimo įstaigų darbuotojų vidutiniams mėnesiniams darbo užmokesčiams, skelbiamiems Lietuvos statistikos departamento, o jo atstovavimo šalyje ir užsienyje išlaidoms finansuoti neatsiskaitytinai kas mėnesį skiriama 15 procentų jo darbo užmokesčio dydžio suma. Pirmininko pavaduotojų ir valdybos narių atlyginimo dydį, neviršijantį 90 proc. valdybos pirmininko atlyginimo dydžio, nustato Lietuvos banko valdyba.

Parlamentaras K. Glaveckas siūlo nustatyti mažesnį Lietuvos banko valdybos pirmininko atlyginimą, kuris būtų lygus keturiems (buvo – penkiems) piniginio tarpininkavimo įstaigų darbuotojų vidutiniams mėnesiniams darbo užmokesčiams, skelbiamiems Lietuvos statistikos departamento, o jo atstovavimo šalyje ir užsienyje išlaidoms finansuoti kas mėnesį skiriama 15 procentų jo darbo užmokesčio dydžio suma būtų skiriama atsiskaitytinai.

 

Daugiau informacijos:

Kęstutis Glaveckas

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas

Mob. 8 698 22 999, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-05-05 15:04
   Monika Kutkaitytė