Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Emanuelio Zingerio pranešimas: „Seime priimta Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro E. Zingerio rezoliucija priešinantis Rusijos Federacijos dezinformacijai dėl Antrojo pasaulinio karo ir pergalės prieš nacizmą“

2020 m. gegužės 8 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Vakar vakariniame plenariniame posėdyje Seimas vienbalsiai priėmė Seimo nario, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Emanuelio Zingerio inicijuotą rezoliuciją „Dėl Antrojo pasaulinio karo pabaigos Europoje ir pergalės prieš nacizmą 75-ųjų metinių“, kurioje reiškia nuoširdžią pagarbą kovotojams su nacizmu, smerkia Rusijos Federacijos skleidžiamą dezinformaciją neigiant Sovietų sąjungos, kaip vienos iš pagrindinių Antrojo pasaulinio karo iniciatorių, vaidmenį, siekiant jį perkelti agresijos aukoms ir pateisinti 1939-ųjų Molotovo-Ribentropo paktą ir jo slaptuosius protokolus bei kreipiasi į Europos Parlamentą, Vidurio ir Rytų Europos valstybių parlamentus, tarptautines organizacijas ir tarptautinę bendruomenę kviesdami nesitaikstyti ir drauge priešintis Rusijos Federacijos vykdomam istoriniam revizionizmui.

Parlamentarai dokumente pabrėžia, kad Rusijos Federacijos skleidžiama dezinformacija kartu siekiama pateisinti šios valstybės dabartinę agresyvią politiką ir agresiją prieš kaimynines valstybes, skatinti nepasitikėjimą tarp Vakarų bendruomenės, skaldyti Europos Sąjungą ir Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją (NATO), todėl kviečia regiono ir pasaulio akademinę bendruomenę, pilietinę visuomenę tęsti totalitarinių režimų nusikaltimų žmonijai tyrimus, nagrinėti istorinius faktus ir skleisti tiesą, kad tokio masto tragedijos niekada nepasikartotų.

„2020-aisiais pasaulis mini žiauriausio žmonijos istorijoje, dešimčių milijonų aukų pareikalavusio globalinio ginkluoto konflikto – Antrojo pasaulinio karo – pabaigos 75-ąsias metines. Minėdami šio niekaip nepateisinamo nusikaltimo žmonijai metines, prisimename ir pagerbiame Holokausto aukas ir jų unikalų indėlį į pasaulio kultūros ir dvasinį paveldą. Iš čia kyla būtinybė pažymėti, kad 1939-aisiais nacistinė Vokietija ir Sovietų Sąjunga, pasirašydamos Molotovo-Ribentropo paktą ir jo slaptuosius protokolus, pagal kuriuos pasidalyta Vidurio ir Rytų Europa, siekė sunaikinti Vidurio ir Rytų Europos šalių valstybingumą, ir tai tapo viena iš pagrindinių Antrojo pasaulinio karo pradžios priežasčių ir Holokausto tragedijos prielaidų“, – pažymėjo parlamentaras E. Zingeris. 

Seimo narys, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras taip pat pabrėžia, kad nors ir tikėtasi, tačiau Antrojo pasaulinio karo pabaiga Vidurio ir Rytų Europos valstybėms neatnešė laisvės, o veikiau priešingai – lėmė penkis dešimtmečius trukusią totalitarinę priespaudą, sovietų okupaciją, genocidą, karo nusikaltimus ir brutalius nusikaltimus žmoniškumui.

„Seimo vienbalsiai patvirtinta rezoliucija reiškiame solidarumą su Vidurio ir Rytų Europos valstybėmis, pagarbą kovotojams su nacizmu. Šiuo dokumentu taip pat pabrėžiamas Holokausto unikalumas ir užuojauta nacių teroro aukoms iš šalių, kurios buvo okupuotos ar net aneksuotos įgyvendinant 1939-ųjų Molotovo-Ribentropo pakto slaptuosius protokolus, tačiau jas Rusijos Federacija siekia apkaltinti prisidėjus prie Antrojo pasaulinio karo pradžios. Matydami Rusijos Federacijos ketinimus net konstituciniu lygiu įtvirtinti istorinio revizionizmo koncepciją, pagal kurią tapatinamasi su Sovietų Sąjungos nusikaltimais ir persekiojamos pastangos juos tirti ir pasmerkti, matome būtinybę pabrėžti, kad toks šios šalies veikimas nebus tyliai stebimas – kreipiamės į visas tarptautines organizacijas, Europos Parlamentą, Vidurio ir Rytų Europos šalių parlementus dėl priešinimosi tokiai Rusijos istorinei politikai“, – teigė E. Zingeris.

Į Seimo narių klausimus apie Lietuvoje buvusius teisuolius, E. Zingeris atsakė, kad be jokios abejonės jie priklauso kovotojų su nacizmu kategorijai. 

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Emanuelis Zingeris

Tel. (8 5) 239 6644

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2020-05-08 16:24
   Monika Kutkaitytė