Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių grupės pranešimas: „Ar Prezidentas pritars Mindaugo Puidoko ir Andriaus Mazuronio siūlomoms išmokoms vaikams?“

2020 m. gegužės 12 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Pirmadienį Darbo partijai priklausantys Mišrios Seimo narių grupės atstovai laišku kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą Gitaną Nausėdą. Jame Mindaugas Puidokas, Andrius Mazuronis, Valentinas Bukauskas, Artūras Skardžius ir Petras Čimbaras mini susipažinę su viešojoje erdvėje išsakyta Prezidento pozicija apie tai, kad nėra užtikrinta maksimaliai įmanoma pagalba visoms socialiai jautrių žmonių grupėms.

Seimo nariai pritaria Prezidentui, kad parama turėtų pasiekti kuo daugiau visuomenės grupių, ypač vaikus auginančias šeimas, ir kad lėšos būtų išmokėtos artimiausiu metu. Laiške minima, kad M. Puidokas ir A. Mazuronis buvo užregistravę siūlymus, kad būtų skiriama vienkartinė 200 eurų išmoka vaikams. Administravimo kaštų būtų išvengta ir pinigus galima būtų išmokėti nedelsiant, nes išmoka būtų vykdoma per jau dabar veikiančią vaiko pinigų sistemą. Apmaudu, bet Seimui pritrūko vienybės ir šiuo svarbiu klausimu. Jis paskendo partinėse rietenose ir buvo atmestas, nors visi žino, kad šeimos su vaikais turi didžiausius poreikius ir yra aktyviausi vartotojai. Jiems skirti pinigai tikrai sugrįžtų per vartojimą ir sustiprintų valstybės ekonomiką.

Seimo nariai, išgirdę apie Prezidento siekį parengti savo siūlymus, kreipiasi į jį prašydami apsvarstyti galimybę į rengiamą įstatymo projektą įtraukti vienkartines 200 eurų išmokas vaikams.

Pristatydamas siūlymą Seime M. Puidokas pažymėjo, kad Lietuva užima liūdinančią trečią vietą Europos Sąjungoje pagal vienišų tėvų procentą. Šie tėvai atsidūrė ypač sudėtingoje situacijoje. Net ir pradėjus veikti daliai verslų jie negali eiti dirbti, nes neveikia darželiai, pradinės mokyklos, todėl tiesiog nėra kam palikti vaikus. Be to, karantinas lėmė augančias įvairias šeimos išlaidas – pasirengimas nuotoliniam mokslui dažnai šeimai reiškė naujo kompiuterio ar planšetės poreikį, apsirūpinimas maistu namuose taip pat didina kaštus, o ligos socialinio draudimo išmokos nepadengė viso atlyginimo praradimo, jei tėvams teko likti namuose su mažamečiais vaikais. Socialiniuose tinkluose galima rasti nemažai istorijų, kur vaikus auginančios šeimos dalijasi savo sudėtingų situacijų aprašymu. Šeimos su pagalbos prašymais kreipiasi ir į Seimo narius. Tarp jų yra ir tokių, kurie negauna jokios valstybės paramos, nes nėra išdirbę reikiamo laiko tam, kad galėtų pretenduoti į išmokas. Dauguma jaunų šeimų nuomojasi būstą arba yra paėmę paskolas jam įsigyti. Karantino laikotarpiu šios šeimos susiduria su problema, kai jau neturi lėšų atsiskaityti už būstą. Be to, augantys vaikai nuolat turi atsinaujinančių poreikių. Tai ne tik maistas, bet ir nauji rūbai, avalynė, lavinimo priemonės.

Laišką Prezidentui pasirašę Seimo nariai mano, kad dabar tinkamiausias laikas prisiminti valdančiųjų partijų pažadus reikšmingiau didinti vaikų pinigus, nei tai buvo padaryta metų pradžioje. Ir nors 200 eurų papildoma išmoka prie vaiko pinigų greičiausia nepadengs visų šeimų patirtų kaštų, bet bent leis geriau pasirūpinti vaikais ar svarstyti galimybes juos išleisti į vasaros stovyklas, jei Vyriausybė jas leis organizuoti.

Seimo nariai tikisi, kad Prezidentas atsižvelgs į pateiktą M. Puidoko ir A. Mazuronio siūlymą ir įtrauks jį į savo komandos rengiamą vetuotų įstatymų projektų paketą.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Mindaugas Puidokas

Tel. (8 5) 239 6625

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2020-05-12 09:26
   Monika Kutkaitytė