Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojo, Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Simono Gentvilo pranešimas: „Opozicija kviečia aplinkos ministrą į neeilinį Aplinkos apsaugos komiteto posėdį paaiškinti kontraversiškus Medžioklės taisyklių pakeitimus“

2020 m. gegužės 13 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Parlamentarai Simonas Gentvilas, Aistė Gedvilienė, Linas Balsys ir Andrius Mazuronis trečiadienį 15 val. šaukia neeilinį Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdį, kuriame bus aptariamos didelių aistrų visuomenėje sukėlusios aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos patvirtintos Medžioklės taisyklės.

 „Lankų įteisinimas yra tik vienas iš dešimties sunkiai paaiškinamų medžioklės taisyklių pakeitimų. Per savaitgalį įvykdęs revoliuciją medžioklės reglamentavime ministras privalo atsakyti į visuomenės ir profesionalų klausimus. Iki šiol aplinkos ministras K. Mažeika ignoravo parlamento opozicines frakcijas, šykščiai bendravo su žiniasklaida, todėl dalykiška diskusija privalo įvykti  bent jau Seimo Aplinkos apsaugos komitete“, – įsitikinęs parlamento Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas liberalas Simonas Gentvilas.

Aplinkos ministras K. Mažeika naujomis Medžioklės taisyklėmis nuo 2022 m. įteisino galimybę medžioti lankais ir durklais, praplėtė leidimus medžioti prožektoriais, panaikino ribojamą sumedžiojamą danielių ir stirnų skaičių, įtraukė naujų galimų sumedžioti paukščių rūšių ir įteisino naują sąvoką – „trukdymas medžioklei“. Tiesa, medžiojimą lankais ir durklais ministras vėliau atšaukė. Tokių neargumentuotų Medžioklės taisyklių įteisinimas, o po to jų pakeitimas kelia daugybę klausimų neeilinio Aplinkos apsaugos komiteto posėdžio iniciatoriams.

„Ministerijos vadovybė padarė daug šiurkščių klaidų rengiant ir derinant naująsias Medžioklės taisykles. Atsirado nepasitikėjimas ir baimė, kad aplinkosaugininkai ir gyvūnų teisių gynėjai, o kartu ir visuomenė nebus išgirsti.  Esam priversti padėti ministrui ieškoti sutarimo su visais suinteresuotais asmenimis, nes akivaizdu, iki šiol buvo įsiklausoma tik į vienos interesų grupės poziciją“, – apie esamą situaciją kalbėjo Aplinkos apsaugos komiteto narė Aistė Gedvilienė.

 Neeilinio Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdžio metu Aplinkos ministerijos atstovų bus prašoma motyvuoti Medžioklės taisyklių pakeitimus, paaiškinti, kaip šios taisyklės buvo derinamos su suinteresuotomis grupėmis. Į neeilinį posėdį be aplinkos ministro kviečiama aplinkos viceministrė, kuri yra ir Medžioklės tvarkymo konsultacijos tarybos pirmininkė, taip pat kviečiami Aplinkos apsaugos koalicijos atstovai, sektoriuje veikiančių nevyriausybinių organizacijų atstovai, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos, Aplinkos ministerijos gamtos apsaugos politikos grupės vadovas.

 

Daugiau informacijos:

Simonas Gentvilas

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas

Mob. 8 698 42 168

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-05-13 08:38
   Monika Kutkaitytė