Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių Lauryno Kasčiūno, Pauliaus Saudargo ir Audroniaus Ažubalio pranešimas: parlamentarai kreipėsi dėl galimybės kariams, kariams savanoriams ir šauliams įsigyti ginklus pigiau

2020 m. gegužės 27 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas, Paulius Saudargas ir Audronius Ažubalis kreipėsi į Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministrą Raimundą Karoblį, Lietuvos kariuomenės vadą Valdemarą Rupšį, Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadą Dainių Pašvenską ir Lietuvos šaulių sąjungos vadą Gintarą Koryzną su siūlymu įvertinti galimybes sudaryti sąlygas kariams ir šauliams įsigyti ginklus savo lėšomis, tačiau tarpininkaujat ir centralizuotus pirkimus vykdant Lietuvos kariuomenės institucijoms ar Lietuvos šaulių sąjungai.

„Pandemijos metu ypač išryškėjo visuomenės pilietiškumo ir savanorystės reikšmė. Pasiryžusiems stiprinti mūsų valstybės gynybinę galią ir asmeninėmis lėšomis – įsigyjant ginklus šaulio ar kario savanorio tarnybai, turi būti sudarytos sąlygos tai daryti nepermokant. Ginklus nupirkus centralizuotai ir sudarius galimybes juos išsipirkti kariams, kariams savanoriams ir šauliams už tokią kainą, už kokią jie buvo įsigyti, valstybės gynybiniai pajėgumai būtų stiprinami pilietiškų asmenų iniciatyva be papildomo valstybės lėšų poreikio“, – tikina kreipimąsi pasirašęs P. Saudargas.

Šiuo metu šauliai, ne jaunesni kaip 18 metų, ir kariai savanoriai ar kito aktyviojo rezervo kariai, išlaikę reikiamus egzaminus ir gavę leidimą turėti ginklą, gali asmeninėmis lėšomis įsigyti šaulio ar kario savanorio tarnybai B ir C kategorijų ginklus, jų šaudmenis ir taip prisidėti prie valstybės gynybinės galios stiprinimo. Pasak kreipimąsi pasirašiusių Seimo narių, centralizuotas ginklų pirkimas leistų pasiekti masto ekonomiją ir ginklus įsigyti už mažesnę kainą nei kad juos kiekvienas pirktų asmeninėmis lėšomis individualiai.

„Galimybė įsigyti ginklus už asmenines lėšas leidžia ne tik taupyti valstybės biudžeto lėšas, bet ir didina pasirengimą greitai reaguoti į iškylančius iššūkius, kai reakcijos laikas tampa labai svarbiu veiksniu, atgrasančiu potencialų agresorių nuo karinės jėgos naudojimo mūsų šalies teritorijoje“, – teigia Seimo narys L. Kasčiūnas. Pasak A. Ažubalio, „privalu išnaudoti kiekvieną galimybę, kad stiprėtų organizuota gynybinė valstybės piliečių galia“.

Kreipimosi iniciatoriai L. Kasčiūnas, P. Saudargas yra Seimo Laikinosios Lietuvos kariuomenės ir Lietuvos šaulių sąjungos paramos grupės nariai, A. Ažubalis – šios grupės pirmininkas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 239 6506

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2020-05-27 09:35
   Monika Kutkaitytė