Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės Paulės Kuzmickienės pranešimas: parlamentarė prašo nustatyti 100 proc. nedarbingumo išmoką medicinos darbuotojams, kurie buvo priversti izoliuotis po kontakto su koronaviruso infekcija sergančiais pacientais

2020 m. gegužės 27 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Paulė Kuzmickienė kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą ir socialinės apsaugos ir darbo ministrą Liną Kukuraitį, atkreipdama dėmesį į tai, kad medikai, dirbdami tiesiogiai viruso židiniuose ir privalantys dėl to izoliuotis, turi gauti visas reikiamas socialines garantijas. 

Sveikatos priežiūros paslaugas teikiantys medicinos įstaigų darbuotojai, kurie po kontakto su koronaviruso infekcija sergančiais pacientais buvo priversti izoliuotis, yra diskriminuojami ir gauna tik 62,06 proc. nuo bruto (80 proc. nuo neto) atlyginimo ligos išmoką nedarbingumo metu, kuomet gydytojai, pareigūnai ar kiti dirbantieji, kurie ekstremalios situacijos ar karantino metu vykdydami savo profesines pareigas apsikrėtė koronaviruso infekcija, gali pretenduoti į didesnę (77,58 proc. nuo bruto atlyginimo arba 100 proc. neto atlyginimo) ligos išmoką nedarbingumo metu.

„Šie medikai, kurie buvo priversti izoliuotis, prieš tai stovėjo pirmose kovos su plintančiu koronaviruso COVID-19 gretose ir dirbo su ypač pavojinga užkrečiama liga sergančiais pacientais, mažų mažiausiai, yra verti pagarbos ir tokios pat atlyginimo kompensacijos, kurią gauna gydytojai, pareigūnai ar kiti dirbantieji, kurie ekstremalios situacijos ar karantino metu vykdydami savo profesines pareigas apsikrėtė koronaviruso infekcija“, – teigia P. Kuzmickienė.

P. Kuzmickienė sako, kad daugelis šių medikų savanoriškai ėjo dirbti į padalinius, kuriuose kontaktas su koronavirusu užsikrėtusiais asmenimis yra neišvengiamas ir būtinas. Vyriausybė už šį darbą žadėjo socialines garantijas, didesnius atlyginimus, priedus ir jeigu ne pažadai, vargu ar pandemijos akivaizdoje ligoninių vadovams būtų buvę lengva rinkti savanoriškai į pirmąją fronto liniją dirbti einančius medikus. Todėl turime vertinti kiekvieną dirbusį „kovidiniuose“ padaliniuose ir atsižvelgti į jų racionalius prašymus, kurie šiuo metu yra ignoruojami.

„Prašau ministrų apsvarstyti galimybę sveikatos priežiūros paslaugas teikiantiems medicinos įstaigų darbuotojams, kurie po kontakto su koronaviruso infekcija sergančiais pacientais buvo priversti izoliuotis, skirti tokio pat dydžio ligos išmoką nedarbingumo metu, kaip ir gydytojams, pareigūnams ar kitiems dirbantiesiems, kurie ekstremalios situacijos ar karantino metu vykdydami savo profesines pareigas apsikrėtė koronaviruso infekcija. Taip pat manau, kad atitinkami sprendimai turi būti priimti ir dėl atitinkamoje situacijoje atsidūrusių žmonių, kurie dirba globos ir slaugos namuose“, – kreipimąsi komentavo Seimo narė.

 

Daugiau informacijos:

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Paulė Kuzmickienė

Mob. 8 685 84 343

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-05-27 14:32
   Monika Kutkaitytė