Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Lauryno Kasčiūno pranešimas: parlamentaras siūlo į Nacionalinio stadiono projektą įtraukti Lietuvos futbolo sirgalių bendruomenę

2020 m. birželio 1 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, prašydamas apsvarstyti galimybę Nacionalinio stadiono projekto, kaip valstybės investicinio projekto, įgyvendinimą pavesti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai kartu su Lietuvos futbolo sirgalių bendruomene.

Gegužės 21 d. Viešųjų pirkimų tarnyba įpareigojo Vilniaus miesto savivaldybės Švietimo mokslo ir sporto ministeriją nutraukti Nacionalinio stadiono komplekso koncesijos konkursą, nes viešasis sektorius prisiimtų didesnes rizikas nei privatus verslas. Vyriausybė Nacionalinio stadiono statybai buvo numačiusi skirti apie 56 mln. eurų. Premjeras išsakė idėją, kad Nacionalinio stadiono projektą galėtų perimti pati Vyriausybė, priimdama reikiamus sprendimus, paverčiant šį projektą valstybės investiciniu projektu, ir pavesdama Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai kartu su Lietuvos futbolo federacija pastatyti Nacionalinį stadioną.

„Pasitikę valstybės šimtmetį ir perkopę nepriklausomybės trisdešimtmetį mes vis dar raustame iš gėdos aiškindami, kad treniruočių aikštę labiau primenantis stadionas yra reprezentacinis visai šaliai. Norint nutraukti šį prakeiksmą futbolo stadiono projekto įgyvendinimo procedūros galėtų būti pavestos ne skandalų sukrėstai ir susikompromitavusiai Lietuvos futbolo federacijai, o futbolo sirgalių bendruomenei“, – sakė L. Kasčiūnas, pridurdamas, kad yra gavęs futbolo sirgalių bendruomenės kreipimąsi, kuriame jų atstovai pabrėžia, jog yra pasirengę tartis dėl išankstinių bendradarbiavimo sąlygų.

Futbolo sirgaliai gali surinkti kvalifikuotų specialistų komandą, kuri neatlygintinai dalyvautų rengiant stadiono projekto įgyvendinimui reikalingų viešųjų pirkimų techninių specifikacijų projektus ir kvalifikacinius reikalavimus tiekėjams. Sirgaliai taip pat norėtų, kad būtų sudaroma bendra viešųjų pirkimų komisija, į kurią jie deleguotų nepriklausomus narius.

L. Kasčiūnas atkreipė dėmesį, kad Europoje taip pat yra atvejų, kada sirgalių bendruomenė dalyvauja statant futbolo stadionus. Pavyzdžiui, 2009 m. Berlyne futbolo sirgaliai savo lėšomis rekonstravo futbolo klubui „Union Berlin“ priklausantį Senosios girininkijos stadioną. Vokietijos futbolo asociacija ketino uždaryti šį dar 1920 m. statytą stadioną, nes jis jau nebeatitiko saugumo reikalavimų. Tačiau į pagalbą atėjo futbolo klubo „Union Berlin“ sirgaliai, kurie skyrė savo laisvą laiką ir atostogas 11 mėnesių trukusiai stadiono rekonstrukcijai – nuo projektavimo iki rangos darbų. Statybvietėje kasdien dirbo 6–10 profesionalių statybininkų ir 60–80 futbolo klubo sirgalių-savanorių, turinčių reikiamą kvalifikaciją.

Iš viso prie stadiono rekonstrukcijos projekto prisidėjo apie 1600 savanorių, kurie kartu išdirbo 90000 valandų. Jie padėjo futbolo klubui „Union Berlin“ sutaupyti 2 mln. eurų iš stadiono rekonstrukcijai skirtų 15 mln. eurų.

Pasak L. Kasčiūno, panašų bendradarbiavimo modelį galėtų pritaikyti ir Lietuvos Vyriausybė. Be to, pakeitus projekto koncepciją ir atsisakius kartu su stadionu planuotų papildomų objektų, tokių kaip sporto muziejus, bendruomenės centras, biblioteka, vaikų darželis, būtų galima sumažinti viso projekto kainą.

 

Daugiau informacijos:

TS-LKD frakcijos viešieji ryšiai

Tel. (8 5) 239 6506

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2020-06-01 12:45
   Monika Kutkaitytė