Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės Paulės Kuzmickienės pranešimas: parlamentarė įregistravo įstatymo pataisą, kuri numato 100 proc. nedarbingumo išmoką medicinos darbuotojams, kurie buvo priversti izoliuotis po kontakto su koronaviruso infekcija sergančiais pacientais

2020 m. birželio 4 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Paulė Kuzmickienė įregistravo Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisą, kuria siekiama užtikrinti socialines garantijas sveikatos priežiūros paslaugas teikiantiems medicinos įstaigų darbuotojams, kurie po kontakto su koronaviruso infekcija sergančiais pacientais buvo priversti izoliuotis ir reglamentuoti, kad šie gautų tokio pat dydžio ligos išmokas nedarbingumo metu, kaip ir tie sveikatos priežiūros paslaugas teikiantys medicinos įstaigų darbuotojai, kurie ekstremalios situacijos ar karantino metu vykdydami savo profesines pareigas apsikrėtė koronaviruso infekcija.

Seimo narė sako, kad pagal dabar galiojantį teisinį reguliavimą sveikatos priežiūros paslaugas teikiantys medicinos įstaigų darbuotojai, kurie po kontakto su koronaviruso infekcija sergančiais pacientais buvo priversti izoliuotis gauna 62,06 procento nuo bruto (80 procento nuo neto) atlyginimo ligos išmoką nedarbingumo metu. Teikiamu įstatymo projektu siekiama numatyti, kad Lietuvos nacionalinei sveikatos sistemai priklausančių sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams laikinojo nedarbingumo dėl priverstinės izoliacijos po kontakto vykdant profesinės veiklos funkcijas su sergančiuoju ypač pavojingomis užkrečiamomis ligomis metu iš Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto lėšų mokama išmoka būtų lygi 77,58 procento (nuo bruto, 100 proc. neto atlyginimo) išmokos gavėjo kompensuojamojo uždarbio.

„Šie medikai, kurie buvo priversti izoliuotis, prieš tai stovėjo pirmose kovos su plintančiu koronaviruso COVID-19 gretose ir dirbo su ypač pavojinga užkrečiama liga sergančiais pacientais, mažų mažiausiai yra verti pagarbos ir tokios pat atlyginimo kompensacijos, kurią gauna gydytojai, pareigūnai ar kiti dirbantieji, kurie ekstremalios situacijos ar karantino metu vykdydami savo profesines pareigas apsikrėtė koronaviruso infekcija“, – teigia P. Kuzmickienė.

 

Daugiau informacijos:

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Paulė Kuzmickienė

Mob. 8 685 84 343

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-06-04 12:54
   Monika Kutkaitytė