Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas Konstitucinio Teismo teisėju siūlo skirti Andrių Kabišaitį

2020 m. birželio 4 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Pasitaręs su daugumos Seimo frakcijų atstovais, Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis teikia Seimui  Konstitucinio Teismo teisėjo kandidatūrą – Seimo kanceliarijos Teisės departamento vadovą Andrių Kabišaitį.

„Andrius Kabišaitis yra gerbiamas ir kompetentingas Seimo kanceliarijos darbuotojas, vadovas ir teisininkų bendruomenės narys. Jis Seimo vardu yra dalyvavęs ne viename Konstitucinio Teismo klausimo svarstyme. Neabejoju, kad jo patirtis ir charakteris atitinka aukščiausius standartus, keliamus Konstitucinio Teismo teisėjui, ir tikiuosi Seimo palaikymo šiai kandidatūrai“, – teigė parlamento vadovas.

Konstitucinį Teismą sudaro 9 teisėjai, skiriami devyneriems metams ir tik vienai kadencijai. Konstitucinis Teismas kas treji metai atnaujinamas vienu trečdaliu. Kandidatus teikia Respublikos Prezidentas, Seimo Pirmininkas ir Aukščiausiojo Teismo pirmininkas.

Konstitucinio Teismo teisėjais gali būti skiriami nepriekaištingos reputacijos Lietuvos Respublikos piliečiai, turintys aukštąjį teisinį išsilavinimą ir ne mažesnį kaip 10 metų teisinio ar mokslinio pedagoginio darbo pagal teisininko specialybę stažą.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio atstovas spaudai

Paulius Žeimys

Tel. (8 5) 239 6030

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-06-15 09:04
   Monika Kutkaitytė