Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narių Gintarės Skaistės ir Lauryno Kasčiūno pranešimas: „Žlugo planai panaikinti vyresnio amžiaus žmonių diskriminaciją įstaigose“

2020 m. birželio 5 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Gintarė Skaistė ir Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą bei socialinės apsaugos ir darbo ministrą Liną Kukuraitį prašydami pateikti atsakymus į klausimus dėl vėluojančių Vyriausybės programos įgyvendinimo plane į vyresnio amžiaus žmonių gerovę nukreiptų priemonių.

„Mūsų senoliai susiduria su įvairiomis problemomis. Dabartinės COVID-19 pandemijos metu ypač išryškėjo vyresnio amžiaus žmonėms kylančių problemų gausa: didesnis sveikatos paslaugų poreikis, vyresnio amžiaus žmonėms palankių įstaigų poreikis, pagyvenusių žmonių diskriminavimo ir atleidimo iš darbo problema. Kurdama savo programą Vyriausybė nusimatė daug gražių darbų, kurie galėtų padėti palengvinti mūsų senjorų gyvenimą, tačiau matome, kad Vyriausybė neskuba jų įgyvendinti“, – teigė L. Kasčiūnas.

„Vienas iš esminių Vyriausybės programoje išdėstytų darbų buvo padaryti socialines ir sveikatos priežiūros įstaigas palankesnes vyresnio amžiaus žmonėms. Viešosiose įstaigose dirbantys specialistai turėjo įsisavinti specifines žinias ir gebėjimus bendraujant su senjorais, taip pat sukurti palankesnes fizines aplinkos sąlygas gauti jiems tinkamą gydymą ar socialines paslaugas. Visgi, šios Vyriausybės kadencijai riedant į pabaigą, Lietuvoje neturime nė vienos įstaigos, kuri atitiktų šiuos reikalavimus. Susiduriame su nedovanotinu vėlavimu įgyvendinant numatytus darbus, formaliu požiūriu į problemos sprendimą“, – teigė G. Skaistė.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos įgyvendinimo plano 1.3.5. Darbo „Vyresnio amžiaus žmonėms skirtų kompleksinių ir integruotų paslaugų teikimo sistemos sukūrimas“ trečioji priemonė numato vyresnio amžiaus žmonėms palankios įstaigos sertifikavimo reikalavimų ir normatyvų parengimą bei sertifikavimo proceso atlikimą.

Jau 2017 metų III ketvirtį Lietuvos socialinės ir sveikatos priežiūros įstaigoms turėjo būti sudaryta galimybė įgauti vyresnio amžiaus žmonėms palankios įstaigos statusą. Vėluojant net dvejus metus, 2019 metų spalį tokia galimybė buvo pasiūlyta tik sveikatos priežiūros įstaigoms, kai A. Verygos įsakymu buvo patvirtintas vertinimo aprašas.

Jame numatyta, kad norint oficialiai gauti Vyresnio amžiaus žmonėms palankios gydymo įstaigos statusą, privalu atitikti tam tikrus reikalavimus – nuo organizacinės kultūros iki fizinės aplinkos pritaikymo. Deja, papildomų paskatų tapti tokia įstaiga numatyta nebuvo. Vienintelis galimas įvertinimas – įstaigų sąrašo paskelbimas Sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje.

Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos duomenimis, praėjus jau daugiau nei pusmečiui nuo aprašo patvirtinimo, iš sveikatos priežiūros įstaigų negauta nė vienos paraiškos tapti vyresnio amžiaus žmonėms palankia įstaiga.

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS-LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 239 6514

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-06-05 12:23
   Monika Kutkaitytė