Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių pranešimas: „Dėl nesaugios elektros iš Astravo AE pirkimo – rengiamas piketas prie Latvijos ambasados“

2020 m. birželio 8 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo nariai Audronius Ažubalis, Žygimantas Pavilionis, Laurynas Kasčiūnas rytoj, 13 val., kartu su Sąjūdžiu prieš Astravo AE rengia piketą prie Latvijos ambasados Vilniuje (M. K. Čiurlionio g. 76), kurio metu bus įteiktas Seimo narių kreipimasis į Latvijos parlamentarus ir bus prašoma Latvijos kolegų solidarizuotis su Lietuva, taip pat paremti bendrą Baltijos šalių siekį nepirkti elektros iš Astravo atominės elektrinės.

Seimo nariai atkreipia dėmesį, kad praėjusią savaitę Latvijos Vyriausybė jau patvirtino Lietuvai nepriimtiną Baltijos šalių susitarimą, kuriame Latvija ir Estija įtvirtina savo teisę pirkti elektrą iš šios nesaugios atominės elektrinės iš esmės Lietuvos ir kitų kaimyninių šalių, taip pat ir Latvijos, gyvybių sąskaita.

„Tai kad nepavyksta susitarti su artimiausiais kaimynais dėl gyvybiškai svarbaus Lietuvai, o iš esmės ir visoms regiono valstybėms,  klausimo – nepirkti elektros energijos iš nesaugios Astravo AE – liudija, kad Lietuvos užsienio politikai reikia rimtų pokyčių ir atsinaujinimo“, – teigė Seimo narys A. Ažubalis.

„Turime seną bendradarbiavimo tradiciją su Latvija ir Estija visais nacionalinio saugumo klausimais, ypač kai mums reikia vienytis grėsmės, kylančios iš Rytų, akivaizdoje – netrukus bus paleistas pirmasis Kremliaus atominis reaktorius prie pat Vilniaus, todėl tikime, kad Latvijos ir Estijos patriotai parlamentarai padės šių šalių vyriausybėms stoti į Vilniaus, o ne Maskvos pusę. Mums pavyko nuo tokios nuodėmės sustabdyti Lietuvos Vyriausybę praėjusią savaitę, tikiuosi, kad tai pavyks padaryti ir mūsų draugams Latvijoje ir Estijoje“, – kolegai A. Ažubaliui pritarė Seimo narys,  ambasadorius Ž. Pavilionis.   

„Astravo AE yra išbandymas Baltijos sesėms, neturime tapti priešiškų valstybių geopolitiniais įkaitais. Tai Baltijos tautų solidarumo egzaminas“, – sakė parlamentaras L. Kasčiūnas.

13.30 val. Seimo nariai taip pat susitiks su Latvijos ambasadoriumi ir įteiks jam kreipimąsi, prašydami solidarizuotis su Lietuva pozicijoje dėl nesaugios Astravo AE elektros pirkimo, o penktadienį, birželio 12 d., teletiltu susisieks su Latvijos Europos reikalų komiteto pirmininke Vita Anda Tėrauda (Vita Anda Tērauda) ir Latvijos Užsienio reikalų komiteto pirmininku Richardu Kolu (Rihard Kols).

 

Kontaktams:

Seimo narys Audronius Ažubalis

Tel. (8 5) 239 6321

El. p. [email protected]

 

Seimo narys Žygimantas Pavilionis

Tel. (8 5) 239 6733

El. p. Zygimantas.Pavilionis@lrs.lt

 

Seimo narys Laurynas Kasčiūnas

Tel. (8 5) 239 6983

El. p. [email protected] 

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2020-06-08 13:37
   Jolanta Anskaitienė