Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario A. Anušausko pranešimas: „Reikia viešinti prieš 80 metų įvykusios Lietuvos okupacijos istoriją“

2020 m. birželio 12 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Prieš 80 metų, 1940 m. birželio 15 dieną, Sovietų Sąjunga pradėjo Lietuvos okupaciją, kuri pasibaigė inkorporavimu į Sovietų Sąjungą. Seimo narys, istorikas Arvydas Anušauskas, remdamas archyvų, muziejų, atskirų istorikų iniciatyvas viešinti archyvinius dokumentus ir nuotraukas, savo asmeninėje socialinio tinklo Facebook paskyroje pasidalino informacija bei paskelbė iliustraciją – į Maskvą išsiųsto Vyriausybės atsakymo tekstą į ultimatumą.

„Praėjo tik 80 metų. Pastebėjau, kad vėl praleidžiamas svarbus dokumentas ir rašoma, kad 1940 m. Vyriausybė priėmė ultimatumą nesurašiusi jokio protesto. Bet 2008 m. Kalifornijoje, Huverio archyve radau saugomą Lietuvos Vyriausybės atsakymą į ultimatumą“ – rašo A. Anušauskas, – „Atsakyme Kremliui 1939 m. spalio sutarties pažeidimo paminėjimas vis tik įdėtas. Tačiau atsiliepdamas į Maskvoje buvusio užsienio reikalų ministro Juozo Urbšio prašymą, Kaunas leido „sušvelninti“ atsakymo toną ir tas kuklus protestas Kremliuje nebuvo įgarsintas“.

Primename, kad Seimo kanceliarija keturiomis kalbomis yra išleidusi knygelę „Istorijos pamokos: 1940 metų tylioji okupacija“. Ją galite atsisiųsti iš Arvydo Anušausko internetinės svetainės.[i]

 

Kontaktams:

Seimo narys Arvydas Anušauskas

El. p. [email protected]

Tel. (8 5)  239 6878

 

   Naujausi pakeitimai - 2020-06-12 12:10
   Eglė Saulė Trembo