Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Emanuelio Zingerio pranešimas: „Seime priimta rezoliucija, raginanti užkirsti kelią Rusijos Dūmos tarptautinės teisės pažeidimams ir istorijos perrašymui“

2020 m. birželio 18 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys, Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti pirmininkas Emanuelis Zingeris Seime pristatė rezoliuciją Dėl Rusijos Federacijos Valstybės Dūmos kėsinimosi perrašyti istoriją ir kvestionuoti šiuolaikinės civilizacijos ir tarptautinės teisės pagrindus, kuria kviečia tarptautinę bendriją pasmerkti ir užkirsti kelią Rusijos Federacijos Valstybės Dūmos vykdomiems tarptautinės teisės pažeidimams. Taip pat rezoliucijoje, kuriai pritarė 106 Seimo nariai, Seimo Pirmininkas įpareigojamas, kaip Valstybės gynimo tarybos narys, pasiūlyti Valstybės gynimo tarybos posėdyje apsvarstyti Rusijos Federacijos veiksmus.

Rezoliucijoje pažymima, kad birželio 11 d. Rusijos Federacijos Valstybės Dūmos Tarptautinių reikalų komitetas ėmėsi iniciatyvos paskelbti „negaliojančiu Rusijos Federacijos teritorijoje“ 1989 m. gruodžio 24 d. SSRS Liaudies deputatų suvažiavimo nutarimą, kuriuo Sovietų Sąjunga pasmerkė Molotovo-Ribentropo pakto slaptuosius protokolus ir pripažino juos niekiniais, taip pat pripažino įvykdžiusi agresiją prieš trečiąsias šalis, įskaitant Baltijos valstybes, konstatuodama įsipareigojimų šioms šalims pagal taikos ir nepuolimo sutartis pažeidimus įgyvendinant Molotovo-Ribentropo pakto slaptuosius protokolus. Galutinis priėmimas šiam dokumentui Rusijos Federacijos parlamente numatytas 2020 m. liepos mėn.

„Molotovo-Ribentropo pakto slaptųjų protokolų sudarymas prilygo agresyvaus karo prieš trečiąsias valstybes – Lietuvą, Estiją, Latviją, Lenkiją, Rumuniją ir Suomiją – planavimui, niekinis šių protokolų pobūdis yra visuotinai pripažintas faktas, o SSRS įvykdyta Baltijos valstybių aneksija buvo pasmerkta ir nepripažinta tarptautinės bendrijos. Tokiais Rusijos Federacijos Valstybės Dūmos veiksmais, būtų reabilituojamas tiek sovietinis, tiek nacistiniai, totalitariniai režimai neigiant jų tarptautinius nusikaltimus, įvykdytus sudarant ir įgyvendinant Molotovo-Ribentropo pakto slaptuosius protokolus, tiek kėsinamasi į šiuolaikinės civilizacijos ir tarptautinės teisės pagrindus, be kita ko, teisės viršenybę tarptautiniuose santykiuose, jėgos ir grasinimo ja draudimą, valstybių suverenią lygybę, pagarbą žmogaus teisėms“, – teigė Seimo narys E. Zingeris.

Rezoliucijoje galų gale pabrėžiama, kad tokiais sisteminiais istorinio revizionizmo veiksmais Rusijos Federacijos Valstybės Dūma siekia pateisinti dabartinę savo agresyvią politiką ir agresiją kaimyninių valstybių atžvilgiu, kvestionuoti kaimyninių šalių valstybingumą remiantis „artimojo užsienio“, „rusų pasaulio“ ir „tėvynainių gynimo“ koncepcijomis, skatinti nepasitikėjimą tarp Vakarų bendruomenės, skaldyti Europos Sąjungą ir NATO, dešimtmečiams pereiti į konfrontaciją su Vakarais.

Išsamiau su rezoliucija galite susipažinti čia.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Emanuelis Zingeris

Tel. (8 5) 239 6644

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-06-18 15:57
   Monika Kutkaitytė