Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių grupės pranešimas: „Seime priimta rezoliucija dėl grėsmingos situacijos sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo srityje“

2020 m. birželio 18 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien Seime priimta Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narių Ingridos Šimonytės, Paulės Kuzmickienės, Antano Matulo, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnės Viktorijos Čmilytės-Nielsen, Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos nario Juliaus Sabatausko ir Mišrios Seimo narių grupės narės Aušrinės Armonaitės rezoliucija „Dėl susidariusios grėsmingos situacijos sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo srityje“. 

Priimtoje rezoliucijoje ne tik nurodomos susidariusios problemos, kurias pandemija tik dar labiau išryškino, bet ir siūlomi sprendimo būdai, kurie užtikrintų efektyvesnę sveikatos paslaugų teikimo tvarką ir padėtų pasiruoši galimai antrąjai COVID-19 viruso bangai.

„Sveikatos sistema karantino metu buvo išjungta ir ją iš naujo įjungti visu pajėgimu nėra taip paprasta. Pačioje pradžioje ribojimai buvo būtini, bet tuo pat metu nebuvo tinkamai įvertinta ir pasiruošta kitų ligų prevencijos ir gydymo procesui, neatkreiptas dėmesys į tai, kokius psichologinius padarinius tai turės. Mes siūlome mažinti ribojimus, kurie trukdo gydytojams dirbti, nedelsiant atnaujinti diagnostinius tyrimus ir prevencines programas, teikti lengviau prieinamą psichologinę pagalbą gydytojams ir pacientams, gerinti pacientų registravimo darbą“, – pažymėjo viena iš rezoliucijos autorių P. Kuzmickienė.

Parlamentarai rezoliucijoje siūlo pertvarkyti pacientų registracijos paslaugoms procesus sveikatos priežiūros įstaigose pasitelkiant skambučių centrus, diegiant jų gerąją patirtį, nedelsiant atnaujinti diagnostinių tyrimų atlikimą asmens sveikatos priežiūros įstaigose, mažinti dalies neefektyvių nuotolinių konsultacijų skaičių, atnaujinti prevencinių programų paslaugų teikimą, taip užkertant kelią sudėtingoms ir lėtinėms ligoms rastis, komplikuotis, įvertinti ir priimti sprendimus dėl asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbo laiko prailginimo, nukreipti dalį pacientų eilėse laukiančių didmiesčių poliklinikose ir ligoninėse gydytojų konsultacijų ar tyrimų į regionų bei rajonų asmens sveikatos priežiūros įstaigas, išsprendžiant jų transportavimo klausimą ir kitas priemones.

Negana to, šiandien TS-LKD frakcija organizavo diskusiją su sveikatos priežiūros įstaigų, gydytojų ir pacientų atstovais, kurioje kalbėta ne tik apie COVID-19 viruso pandemiją, bet ir apie tai, kokia situacija yra susidariusi dėl šiuo metu esamų visų ribojimų ir paralyžiuoto sveikatos įstaigų darbo – sustabdytos prevencinės ir diagnostinės programos, kurios užkirto kelią sergantiems lėtinėmis ir kitomis ligomis gauti reikiamą pagalbą nepavėluotai, trūkstama psichologinė pagalba ir sudėtingas jos prieinamumas, medicinos įstaigų darbas organizuojamas gremėzdiškai, nepatogiai nei gydytojams, nei pacientams, kuriems sulaukti gyvybiškai būtinos pagalbos tampa itin sunku. Tai buvo jau antra TS-LKD frakcijos inicijuota diskusija sveikatos sistemos klausimu per šią sesiją.

Išsamiau su parlamentarų rengta rezoliucija susipažinti galite čia.

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS-LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 239 6514

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-06-18 16:55
   Monika Kutkaitytė