Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių Audroniaus Ažubalio ir Lauryno Kasčiūno pranešimas: parlamentarai kreipiasi į Remigijų Šimašių ir Ramūną Karbauskį dėl Lukiškių aikštės

2020 m. birželio 23 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas reaguodami į tai, kad š. m. birželio 22 d. Lukiškių aikštėje pradėti darbai nedera su 1999 m. vasario 11 d. Lietuvos Respublikos Seimo nutarimu „Dėl valstybės sostinėje esančių Lukiškių aikštės funkcijų“, kreipėsi į Vilniaus miesto merą Remigijų Šimašių ir savivaldybės administracijos direktorių Povilą Poderskį reikalaudami nedelsiant stabdyti savivaldybės vykdomus darbus, taip pat į Seimo Kultūros komiteto pirmininką Ramūną Karbauskį, ragindami neatidėlioti Seimui dar 2017 m. pateikto Lukiškių aikštės Įstatymo (Seimas po pateikimo pritarė įstatymo projektui), projekto svarstymo.

„Miesto vadovo sprendimas rengti pramogas tokioje vietoje panašus į šokį ant sukilėlių kaulų. Aikštėje, kurioje buvo žudomi Lietuvos sukilėliai, kur šalia esančiuose KGB rūmų rūsiuose kalinti ir šaudyti Lietuvos rezistentai, įrengti pliažą visiškai nedera su pagarba kovojusiems už laisvę. Tokius darbus būtina stabdyti nedelsiant“, – teigia Seimo narys A. Ažubalis.

Seimo nariai pažymi, kad tokią miesto valdžios savivalę sąlygojo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūno, Kultūros komiteto pirmininko R. Karbauskio sprendimas ignoruoti Įstatymo projektą Nr. XIIIP-1475, kuriuo siūloma įtvirtinti Lukiškių aikštės statusą, nustatant, kad Lukiškių aikštė Vilniuje yra pagrindinė reprezentacinė Lietuvos valstybės aikštė ir formuojama su laisvės kovų memorialiniais akcentais.

„Jau beveik trejus metus šio Įstatymo projekto svarstymas nejuda iš vietos, yra įstrigęs Kultūros komiteto stalčiuose. Tai rodo komiteto pirmininko požiūrį į Lietuvos istorinės atminties politiką, mūsų valstybingumo istoriją“, – teigia parlamentaras L. Kasčiūnas.

Seimo nariai prašo R. Karbauskio imtis konkrečių veiksmų, svarstant šį Įstatymo projektą komitete, o Vilniaus savivaldybę ragina nedelsiant stabdyti įmonės UAB „Grinda“ vykdomus darbus Lukiškių aikštėje.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Audronius Ažubalis

Mob. 8 658 42 488

El. p. [email protected]  

   Naujausi pakeitimai - 2020-06-23 09:53
   Monika Kutkaitytė