Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nariai kreipiasi į Turkijos ambasadorių dėl Šventosios Išminties katedros dabartinio muziejaus statuso išlaikymo

2020 m. liepos 15 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas kreipiasi į Turkijos ambasadorių Lietuvoje Gökhaną Turaną, prašydami išlaikyti dabartinį Šventosios Išminties muziejaus statusą.

Kreipimesi teigiama, kad Turkija gerbia tikėjimo tradicijas ir įvairialypę istoriją – šiomis vertybėmis grindžiamas jos tapatumas ir ryšiai su kitomis NATO sąjungininkėmis. Vis dar galiojantis Šventosios Išminties katedros muziejaus statusas yra puikus to liudijimas. Todėl sprendimas grąžinti šiam pasaulinio paveldo objektui mečetės statusą ir prieigą prie jos suteikti išskirtinai musulmonų maldininkams kelia susirūpinimą dėl prieigos žmonėms, išpažįstantiems kitus tikėjimus.

„Šiandien, kai prieš NATO sąjungininkus kyla rimti saugumo iššūkiai, kai išorės jėgos bando skaldyti mūsų vienybę, toks sprendimas netelktų sąjungininkų bendriems sprendimams ir veiksmams, mažintų tarpusavio pasitikėjimą“, – teigia Seimo narys A. Ažubalis.

Šiuo kreipimusi Seimo nariai atkreipia dėmesį į klausimo religinę, istorinę ir kultūrinę reikšmę, todėl ragina užtikrinti Katedros atvirumą visų tikėjimų ir įsitikinimų žmonėms.

 

Kontaktams:

Lietuvos Respublikos Seimo narys Audronius Ažubalis

Mob. 8 658 42 488

El. p. [email protected]  

 

   Naujausi pakeitimai - 2020-07-15 11:32
   Jolanta Anskaitienė