Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narys kreipiasi į vidaus reikalų ministrę dėl diskriminuojančių Valstybės tarnybos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos konkurso reikalavimų

2020 m. liepos 21 d. pranešimas žiniasklaidai

 

           Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Audronius Ažubalis kreipiasi į vidaus reikalų ministrę Ritą Tamašunienę, prašydamas nedelsiant sustabdyti Valstybės tarnybos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos paskelbtus konkursus į Dūkštų, Paberžės, Pagirių seniūnų pareigybes dėl diskriminuojančio jų pobūdžio.

Kreipimesi teigiama, kad aprašymuose į šias pareigybes nurodytas reikalavimas greta valstybinės kalbos mokėti lenkų kalbą B2 lygiu, o tai atitinka aukščiausią kalbos mokėjimo kategoriją. Tačiau lenkų kalbos moko ne visos Lietuvos  mokyklos, todėl tokie reikalavimai į nurodytas pareigybes yra atvirai diskriminuojančio pobūdžio, nes bet kuris kitos tautybės Lietuvos Respublikos pilietis objektyviai lieka prastesnėje pozicijoje. Tokia politika Vilniaus rajono gyventojai nėra motyvuojami mokytis valstybinės kalbos, labiau integruotis į valstybinį gyvenimą, lygiomis sąlygomis konkuruoti darbo rinkoje.

„Jau ne pirmus metus stebime V. Tomaševskio vadovaujamos Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) bandymus menkinti valstybinės lietuvių kalbos konstitucinį statusą, apeiti ar ignoruoti lietuvių valstybinės kalbos reikalavimus tose savivaldybėse, kuriose ši politinė jėga turi valdžią ar kažkokią įtaką. LLRA-KŠS noras išlaikyti įtaką tose savivaldybėse ar jų seniūnijose gimdo tokius atvirai diskriminacinius „konkursus“, kurie verčia lietuvius ir kitus ne lenkų tautybės Lietuvos piliečius jaustis antrarūšiais“, – teigia Seimo narys A. Ažubalis.

Šiuo kreipimusi Seimo narys atkreipia dėmesį, kad šie konkursai prieštarauja valstybinės kalbos įstatymui ir įstatymui dėl dokumentų tvarkymo lietuvių kalba, todėl prašo juos sustabdyti ir užtikrinti, kad tokie vieši Valstybės tarnybos departamento veiksmai nepasikartotų.

 

Kontaktams:

Audronius Ažubalis

Lietuvos Respublikos Seimo narys

Mob. 8 658 42 488

El. p. [email protected]  

   Naujausi pakeitimai - 2020-07-21 09:58
   Jolanta Anskaitienė