Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Lauryno Kasčiūno pranešimas: „Dėl A. Verygos sprendimų dešimtys tūkstančių žmonių gali negauti odontologinės pagalbos“

2020 m. liepos 27 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas pirmadienį kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, prašydamas paaiškinti, kas laukia dešimčių tūkstančių pacientų, kurių ne visi turi finansines galimybes gydytis privačiose klinikose, jei bus panaikinta odontologijos srityje specializuota Vilniaus universiteto ligoninė „Žalgirio klinika“.

„Ministras A. Veryga toliau tęsia pacientams žalingą politiką. Nusitaikyta į valstybinę specializuotą ligoninę, teikiančią visapusiškas odontologijos paslaugas. Jo veiksmų dėka dešimtys tūkstančių pacientų tiesiog realiai bus priversti ieškoti pagalbos privačiose klinikose. Turi būti viešai pateiktas paslapčia planuojamos pertvarkos planas ir informuota visuomenė, kas laukia 60 000 pacientų, kuriems kas metai VU ligoninė „Žalgirio klinika“ konsultacinėje poliklinikoje teikiama specializuota ambulatorinė, diagnostinė ir gydomoji odontologijos pagalba, kaip bus toliau užtikrinama šios ligoninės kasmet 11 000 pacientų suteikiama skubi odontologijos pagalba, o 4000 pacientų gydymas stacionare, taip pat apie 120 vaikų, kurie kasmet gydomi ir operuojami dėl įgimtų veido ir burnos organų ligų“, – teigia Seimo narys L. Kasčiūnas.

Parlamentaras ministro A. Verygos prašo atsakyti, ar tiesa, kad jau yra neoficialus sutarimas su konkrečiais nekilnojamo turto vystytojais dėl pačiame Vilniaus centre, Kalvarijų ir Žalgirio gatvių sankryžoje esančio ligoninės sklypo ir pastatų komplekso?

Nuo antradienio darbą pradeda sveikatos apsaugos ministrą pavaduojančio susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus įsakymu praėjusią savaitę paskirta naujoji VU ligoninės „Žalgirio klinika“ direktorė Vytautė Pečiulienė. Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, ji laimėjo konkursą į šias pareigas. Konkurse ji buvo vienintelė pretendentė.

 „Prie A. Verygos jau tradicija tapo, kad „konkursai“ į svarbiausių gydymo įstaigų direktoriaus pareigas vyksta atrenkant vieną iš vieno ir visiems iš anksto žinant, kas taps naujuoju ligoninės vadovu. „Žalgirio klinika“ tampa jau trečiu tokiu neskaidrios praktikos pavyzdžiu. Ministras privalo baigti tokias praktikas, o konkursai turi tapti skaidrūs, realūs ir konkurencingi“, – sako L. Kasčiūnas.

Konkurso komisijos posėdžio metu V. Pečiulienė pareiškė, kad „Žalgirio klinika“ turi tapti ligoninės „Santaros klinikos“ dalimi.

 „Kam reikia skirti naują ligoninės direktorę, jei ji pati nemato ligoninės ateities? Jei taip, užtektų laikino administratoriaus. Blogai, kad svarbios sveikatos sistemos pertvarkos planuojamos pagal neskaidrius principus ir uždarai, nesitariant nei su medikų bendruomene, nei su pacientais, o tik su įtakingais sektoriaus žaidėjais po kilimu“, – pažymi Seimo narys.

Konservatoriaus teigimu, ministras privalo paaiškinti, kas laukia ligoninėje dirbančio medicinos, slaugos ir kito personalo.

 „Ar tiesa, kad „Santaros klinikos“ nori iš esmes perimti tik specialistus, kurių jiems trūksta, kaip, pvz., veido ir žandikaulių chirurgus, o visų kitų paslaugų pacientai bus priversti ieškoti pagalbos privačiose klinikose, į kurias iš esmės išsisklaidys dabartinės ligoninės itin kvalifikuoti odontologai? Kaip vyks kruopščiai slepiamas šios gydymo įstaigos prijungimas?“, – rašte sveikatos apsaugos ministrui klausia parlamentaras.

Anot Seimo nario, ministro veiksmai mažina sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą ir  kokybę, silpnina odontologų rengimą, didina sveikatos sistemos uždarumą ir korupciją joje, o pats A. Veryga taip ir nesuprato, kad toks nomenklatūrinis, arogantiškas požiūris šiuolaikinėje visuomenėje nėra priimtinas.

 „Žalgirio klinikos“ steigėjai yra Sveikatos apsaugos ministerija ir Vilniaus universitetas. Rašte taip pat prašoma ministro informuoti, ar planuojamos pertvarkos yra suderintos su Vilniaus universiteto taryba.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Laurynas Kasčiūnas

Mob. 8 659 00 088

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2020-07-27 10:38
   Jolanta Anskaitienė