Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario S. Gentvilo pranešimas: „Siekiant apginti Girulių mišką Klaipėdoje bus steigiama nauja saugoma teritorija“

2020 m. liepos 28 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas Simonas Gentvilas ir kelios dešimtys žinomų Lietuvos mokslininkų, politikų ir visuomenininkų Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriui įteikė iniciatyvinės grupės dokumentus, kurie įpareigoja pradėti Girulių kraštovaizdžio draustinio steigimą.

„Draustinis Melnragės ir Girulių miške yra mūsų iniciatyvinės – 20 asmenų – grupės dovana Klaipėdos miestui artėjančio gimtadienio proga. Siekiame, kad Girulių mišką saugotų ne deklaratyvūs miesto vadovų ir tarybos teiginiai, o realūs aplinkosauginiai ribojimai. Todėl lydimi iškilių Klaipėdos mokslininkų, tokių kaip akademikas prof. Sergejus Oleninas ir kiti, parengėme dokumentus ir pilną mokslinę argumentaciją, kuri reikalinga Girulių draustinio steigimo procedūrų pradžiai“, – sako klaipėdietis Seimo narys S. Gentvilas.

Remiantis įstatymais, savivaldybė, gavusi iniciatyvinės grupės surinktus dokumentus, tarp kurių yra mokslinė argumentacija ir preliminarus draustinio teritorijos ribų planas, turi per 30 dienų kreiptis į Valstybinę saugomų teritorijų tarnybą ir pradėti realias draustinio steigimo procedūras. Jos gali užtrukti iki pusės metų, tad jei viskas eisis sklandžiai, Girulių kraštovaizdžio draustinis gali būti įsteigtas iki kitų metų sausio mėnesio.

Įsteigus šią valstybės saugomą teritoriją, čia būtų ribojamos naujų infrastruktūros objektų statybos, galimybė keisti žemės paskirtį ir kitaip bloginti rekreacinių išteklių kokybę, naikinti kraštovaizdžio estetinį potencialą. Tai svarbu siekiant išsaugoti šią unikalią teritoriją ir užkirsti kelią net menkiausioms galimybėms miško sąskaita įgyvendinti infrastruktūros projektus.

Be to, draustinis padėtų išsaugoti gamtiniu, kultūriniu ir rekreaciniu požiūriu svarbų kraštovaizdžio kompleksą ir ekosistemą. Į tai atkreipia dėmesį ir išvadas dėl Girulių miško draustinio steigimo pateikę žinomi mokslininkai: prof. habil. dr. S. Oleninas, prof. dr. Zita Rasuolė Gasiūnaitė, dr. Vasilijus Safronovas, doc. dr. Silva Pocytė , ekologai Erlandas Paplauskas ir Raimonda Ilginė.

„Planuojant teritorijas ir jų naują paskirtį, būtina atsižvelgti į ekosistemų  paslaugas. Ekosistemų paslaugos – tai nauja ekonomikos ir ekologijos sritis, kuri leidžia suskaičiuoti kiek kainuoja gamtinis kapitalas. Girulių miško vertė yra daug didesnė negu tiesmukiškai galima paskaičiuoti skaičiuojant tik medienos kainą“, – pabrėžia Klaipėdos universiteto mokslininkas prof. habil. dr. S. Oleninas.

Seimo narys S. Gentvilas tikisi, kad uostamiesčio valdžia įsiklausys į raginimus ir paspartins Girulių miško draustinio steigimo darbus. „Išties dabar labai svarbu visiems suremti pečius, sutelkti jėgas, kad pajūryje esančios vertingos rekreacinės zonos būtų įtvirtintos, atvertų savo potencialą ir ateityje neliktų jokių galimybių jas sunaikinti“, – pabrėžia jis.

 

Kiek anksčiau Klaipėdos miesto savivaldybės administracijai įteikti 3287 tokio draustinio steigimą remiančių gyventojų parašai. Peticiją dėl Girulių miško išsaugojimo internetu pasirašė apie 13300 šalies gyventojų.

 

Draustinio steigimo iniciatoriai:

 

Simonas Gentvilas, Seimo narys, Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas

Akademikas prof. habil. dr. Sergej Olenin, tikrasis Lietuvos mokslo akademijos narys

Saulius Budinas, Klaipėdos miesto tarybos narys

Prof. dr. Zita Rasuolė Gasiūnaitė, Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto direktorė

Dr. Vasilijus Safronovas, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto direktorius

Doc. dr. Silva Pocytė, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto vyresnioji mokslo darbuotoja

Prof. dr. Vygantas Vareikis, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto vyriausias mokslo darbuotojas

Selemonas Paltanavičius, gamtininkas, rašytojas, 40 metų dirbęs Lietuvos gamtosaugos institucijose

Erlandas Paplauskis, Pajūrio reginio parko ekologas

Raimonda Ilginė, Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto jaunesnioji mokslo darbuotoja

Vytautas Čepas, pirmosios Klaipėdos miesto tarybos pirmininkas,

Povilas Vasiliauskas, pirmasis Klaipėdos miesto meras

Algirdas Grublys, Persitvarkymo sąjūdžio atsakingasis sekretorius

Edmundas Andrijauskas, architektas, Persitvarkymo sąjūdžio dalyvis

Dalia Žukienė, ekologė, asociacijos „Žalioji Banga“ pirmininkė

Jurga Petronytė, žurnalistė, visuomenininkė

Gintaras Ramašauskas, Klaipėdos bendruomenių asociacijos valdybos pirmininkas

Arvydas Urbis, Karklės bendruomenės pirmininkas

Andrius Dumbauskas, Melnragės bendruomenės pirmininkas

Aurimas Mockus, Šilojų seniūnaitis

 

Kontaktinis asmuo:

Simonas Gentvilas

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys,

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas  

Mob. 8 698 42 168, el. p. [email protected]

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2020-07-28 12:03
   Jolanta Anskaitienė