Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narys Algirdas Sysas apie siūlomas rentas diplomatams – norima sukurti išskirtines privilegijas

2020 m. liepos 30 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Per Seimo atokvėpio laiką, kai tarp sesijų nevyksta posėdžiai, buvo užregistruotas įstatymo projektas, kuriuo siūloma mokėti rentas diplomatų rangą turintiems senatvės pensinio amžiaus sulaukusiems ir jau pensiją gaunantiems diplomatams. Tokio projekto iniciatyva atkeliavo iš Užsienio reikalų ministerijos. 

„Ar tai yra priimtina? Ministerija siekia, kad diplomatams, kurie gauna tikrai nemenkas pajamas ir ne mažiausias pensijas, yra apdrausti socialiniu draudimu, visi mokesčių mokėtojai primokėtų dar ir rentas iki gyvos galvos. Nieko naujo: įvairių privilegijų projektai tyliai pakišami per vasaros atokvėpį, artėjant rinkimams, o dabar – prisidengiant koronaviruso laikotarpiu. Ir tai daroma su palaiminimu Vyriausybės, kuri nuolat kalba apie socialinės nelygybės mažinimą, socialinį dialogą, skaidrius ir aiškius sprendimus“, – sako Seimo socialdemokratų partijos frakcijos narys Algirdas Sysas.

Negana to, kad diplomatams norima sukurti išskirtines privilegijas kitų Lietuvos piliečių sąskaita ir atžvilgiu, anot A. Syso, rentas  siūloma mokėti skirtingų lygių pagal diplomatų rangus – kuo aukštesnis rangas, tuo didesnė renta, kurią, beje, registruotame įstatymo projekte numatoma mokėti iki gyvos galvos.

„Užsienio reikalų ministras L. Linkevičius sieja save su socialdemokratais, tačiau jo siekiai –  privilegijuoti diplomatų korpusą – visai neatitinka kairiųjų vertybių. Juokinga ir tai, kad norima įteisinti reikalavimą ministerijos kancleriui turėti diplomato rangą. Ar tikrai ministerijos kancleriui, kuris rūpinasi ūkiniais ministerijos reikalais, būtinas šis rangas? Kokia diplomatija ūkio dalyje? Tuo metu ministerijos vadovybė, nesirūpindama socialiniu dialogu, dabar dar ir kovoja su profsąjunga. Vietoj to, kad pakviestų socialiniam dialogui, išgirstų jų pasiūlymus, ministerija užsiima jų įgaliojimų tikrinimu“, – teigia A. Sysas.

Pasak Seimo nario, Užsienio reikalų ministerijos darbuotojai ir profsąjunga ne be pagrindo piktinasi, kad Lietuvoje diplomatais tampama ne pagal išsilavinimą ar nuoseklų karjeros siekimą, o dažnai pagal partinę ar asmeninių pažinčių liniją, kai diplomato statusą gauna tik kojas ministerijoje apšilę pašaliečiai.  

 

 

Išsamesnė informacija žiniasklaidai:

Irmina Frolova-Milašienė

El. p. [email protected]; mob. 8 600 07 099

   Naujausi pakeitimai - 2020-07-30 13:07
   Jolanta Anskaitienė