Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Simono Gentvilo pranešimas: „Turime rasti subalansuotą sprendimą dėl šaudmenų su švinu draudimo šlapžemėse“

2020 m. rugpjūčio 4 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas Simonas Gentvilas ragina Vyriausybę pradėti konsultacijas su ornitologais, mokslininkais, medžiotojais, šauliais ir sportininkais dėl itin plataus Europos Sąjungos švino draudimo šaudmenyse šlapžemėse.

Prieš 40 metų pasaulis suprato švino kenksmingą poveikį mūsų sveikatai. Švinas pradėtas riboti keramikoje, maisto produktuose, naftos produktuose, popieriuje, geriamajame vandenyje, kosmetikoje ir kitur. Šiandien atėjo eilė švino draudimams šaudmenyse“, – teigia S. Gentvilas.

ES Cheminių medžiagų registravimo (REACH) reglamento pakeitimai netrukus reikšmingai ribos ir Lietuvos 142 sportines šaudyklas, 35 000 medžiotojų, nes Lietuva yra drėgna, ir šlapžemės su buferinėmis zonomis apima net 30–40 procentų šalies. Dėl kulkų su didesne nei vienas procentas švino koncentracija draudimo, net 90 procentų medžiotojų ginklų taps nenaudotini, o prie šlapžemių esančiose šaudyklose iš esmės gali būti uždrausta veikla, nes tam nėra alternatyvų.

Skaičiuojama, kad kasmet į Europos gamtą patenka per 150 000 000 kilogramų švino medžioklės ir žvejybos metu. Dėl šių priežasčių ES REACH reglamente yra numatoma griežtinti švino kiekio reguliavimą šlapžemėse. Rugsėjį Lietuva turės būti pasiruošusi išreikšti savo nuomonę Europos Sąjungai.

„Šis klausimas itin subtilus, nes šiuo metu švino kiekis šlapžemėse itin mažas, o numatomi ES draudimai labai griežti. Ligšiolinė Lietuvos pozicija ES REACH reglamento komitete sveikino itin radikalius draudimus. Manau, turime ieškoti subalansuotesnės pozicijos. Pagrindinė Lietuvos problema yra nesurenkamos ir neteisingai utilizuojamos švino baterijos ir akumuliatoriai. Jie yra artimoje žmogaus aplinkoje. Tuo metu švinas šaudmenyse yra tikrai mažiau grėsmės mūsų sveikatai keliantis teršalas dėl mažų apimčių. Ateina laikas Lietuvai formuluoti savo poziciją šiuo klausimu, kurią pasiekti tikrai nebus lengva. Todėl raginu Vyriausybę inicijuoti diskusijas su medžiotojais, ornitologais, sportininkais ir kitais suinteresuotais asmenimis, kad būtų rastas tinkamiausias sprendimas atitinkantis sveikatos ir prisitaikymo balansą“, – sako parlamentaras S. Gentvilas.

 

Kontaktinis asmuo:

Simonas Gentvilas

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys,

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas  

Mob. 8 698 42 168, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-08-04 09:12
   Jolanta Anskaitienė