Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Arvydo Anušausko pranešimas: „Seimas privalo siųsti grupę narių į Baltarusiją, kad sulaikytų režimą nuo represijų“

2020 m. rugpjūčio 12 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Arvydas Anušauskas, remdamasis gauta informacija apie vykdomas žiaurias represijas prieš Baltarusijos piliečius, kurie protestuoja prieš rinkimų rezultatų klastojimą, kreipėsi į Seimo Pirmininką Viktorą Pranckietį.

Parlamentaras prašo sudaryti Seimo narių grupę (iš Nacionalinio saugumo ir gynybos, Užsienio reikalų ir Žmogaus teisių komitetų) ir siųsti ją į Baltarusiją situacijos stebėjimui ir žmogaus teisių pažeidimų fiksavimui, taip sulaikant režimą nuo masinių represijų prieš baltarusius.

„Šiuo metu jau sulaikyta daugiau kaip 5 tūkst. žmonių. Žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad Minske atsirado lageris sulaikytiems protestuotojams, kur jie visi surišti ir suguldyti. Tokia situacija ne tik atskleidžia, kaip susidorojama su protestų dalyviais, bet ir kelia klausimus apie vykdomų nusikaltimų prieš baltarusius mastą. Reikėtų tarptautinių organizacijų stebėtojams, diplomatams ir politikams vykti į Baltarusiją, fiksuoti jau ne tik žmogaus teisių pažeidimus“, – teigia A. Anušauskas.

Parlamentaras siūlo Seimui siųsti (patys parlamentarai negali išvažiuoti be Seimo valdybos leidimo ir Baltarusijos vizų) parlamentarų grupę situacijos stebėsenai ir, esant reikalui, oficialiai, per tarptautines institucijas, ginti žmones nuo tokių režimo represijų. Arvydas Anušauskas prašo į parlamentarų grupę įtraukti ir jį patį. „Negaliu rašyti apie raudonąjį terorą ir abejingai žiūrėti į už tvoros suguldytus surištus žmones“, – tvirtina A. Anušauskas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Arvydas Anušauskas

El. p. [email protected]

Tel. (8 5) 239 6878

 

   Naujausi pakeitimai - 2020-08-12 14:06
   Monika Kutkaitytė