Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės Aistės Gedvilienės pranešimas: „Etikos sargų klausiama, ar ūkininkas, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Valius Ąžuolas nesupainiojo interesų, ragindamas skirti iki 500 mln. eurų grūdų supirkimui“

2020 m. rugpjūčio 13 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Aistė Gedvilienė kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl galimai supainiotų Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Valiaus Ąžuolo interesų.

Seimo Biudžeto ir finansų komitete (BFK) vakar buvo svarstomas parlamentinės kontrolės klausimas dėl žemės ūkio sektoriaus finansavimo galimybių, kurį pristatė ir vedė Komiteto pirmininkas V. Ąžuolas – grūdinių kultūrų augintojai pateikė prašymą dėl papildomų lėšų numatymo šių metų derliaus, kuris, planuojama, bus gausesnis apie 15–20 proc. nei pernai, pirkimui. Posėdžio išvakarėse BFK pirmininkas, kuris pats yra ūkininkas ir  yra tiesiogiai suinteresuotas grūdų supirkimu ir žemės ūkio produkcijos realizavimu, pažymėjo, kad „iš viso reikia nuo 250 mln. iki 500 mln. eurų“.

„Suprantu, kad susidarė neeilinė situacija ir reikalingas greitas sprendimas, nes ūkininkai, grūdų supirkėjai ir perdirbėjai susiduria su sunkumais jau dabar. Tačiau sprendimas turi būti priimamas skaidriai ir nesukeliant abejonių dėl savo intereso gynimo. Kaip visiems yra gerai žinoma, BFK pirmininkas pats yra ūkininkas ir šiuo metu jis imasi lyderystės klausimo, tiesiogiai susijusio su jo veikla, sprendime – jis teikia siūlymus dėl finansavimo. Kas nors gali sakyti, kad jis pats būdamas ūkininku gerai supranta šio sektoriaus problemas, bet noriu priminti, kad V. Ąžuolas yra ne tik ūkininkas, bet ir Seimo narys, kuris turi laikytis įstatymų“, – teigė Antikorupcijos komisijos narė A. Gedvilienė.

Pagal 2019 m. liepos 8 d. pateiktą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nario V. Ąžuolo privačių interesų deklaraciją, jis iki tapdamas Seimo nariu buvo ūkininkų kooperatyvo „Joniškio aruodas“ dalininkas, kurio pagrindinė veikla yra prekyba grūdais. Šiuo metu jo sutuoktinė užsiima žemės ūkio veikla. Pagal pateiktą metinę šeimos turto deklaraciją už 2019 metus, V. Ąžuolas deklaruoja turintis žemės sklypų, kurių vertė 418 279 Eur. Taip pat ne kartą viešojoje erdvėje V. Ąžuolas patvirtino, kad užsiima žemės ūkio veikla.

Parlamentarė A. Gedvilienė Seimo Etikos ir procedūrų komisijos prašo išsiaiškinti, ar Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas V. Ąžuolas nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų, nenusišalindamas nuo klausimo svarstymo ir teikdamas siūlymus skirti lėšas iš valstybės biudžeto.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė Aistė Gedvilienė

Tel. (8 5) 239 6658

El. p. Aiste.Gedviliene@lrs.lt  

 

   Naujausi pakeitimai - 2020-08-13 14:11
   Monika Kutkaitytė