Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Audroniaus Ažubalio pranešimas: parlamentaras kreipiasi į užsienio reikalų ministrą dėl Lietuvos pozicijos JAV skirtoje notoje dėl sankcijų

2020 m. rugpjūčio 17 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Audronius Ažubalis kreipiasi į užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių, prašydamas pateikti informaciją, kokia buvo Lietuvos pozicija JAV skirtoje notoje dėl sankcijų „Nord Stream 2“ projektui.

Kreipimesi teigiama, kad remiantis Vokietijos žiniasklaidos kanalu „Deutsche Welle“, 24 iš 27 Europos Sąjungos šalių pasirašė JAV Valstybės departamentui adresuotą notą dėl grasinimų išplėsti sankcijas Rusijos ir Vokietijos projektui „Nord Stream 2“. Naujos sankcijos paliestų laivų draudikus bei aptarnavimo įmones, atliekančias geodezinius, tranšėjinius, suvirinimo ir kitus darbus. Jos būtų nukreiptos ir prieš įmones, vykdančias vamzdynų bandymus ir juos sertifikuojančias. Pareiškime teigiama, kad Sąjunga mano, kad eksteritorinių sankcijų taikymas prieštarauja tarptautinei teisei.

Tačiau turint omenyje, kad aktyvus JAV vaidmuo Europoje – mūsų saugumo garantas ir jis išskirtinai reikšmingas mūsų regione, klausimas tampa politiniu.

„Stebina, kad šis svarbus klausimas nebuvo pateiktas ir svarstytas Seimo Užsienio reikalų komitete. Tai politinis klausimas, rimtas užsienio politikos žingsnis“, – teigia parlamentaras A. Ažubalis.

Šiuo kreipimusi Seimo narys atkreipia dėmesį, kad vienas pagrindinių naudos gavėjų iš šio projekto – Kremliaus kontroliuojamas „Gazprom“, kuris yra vienintelis faktinis šio projekto vystymo bendrovės akcininkas.

 

Daugiau informacijos:

Audronius Ažubalis

Lietuvos Respublikos Seimo narys

Mob. 8 658 42 488

El. p. [email protected]  

   Naujausi pakeitimai - 2020-08-17 10:53
   Monika Kutkaitytė