Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Simono Gentvilo pranešimas: „Prezidentinė vila „Auska“ – nebe prezidentinė, tačiau kodėl vis dar turi išskirtines sąlygas?“

2020 m. rugpjūčio 25 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Simonas Gentvilas antradienį kreipėsi į vilą „Auską“ ir kitas atsakingas institucijas dėl nelegalaus vilos teritorijoje valstybinio miško aptvėrimo.

„Šiandien „Auska“ valdo 29 ha teritorijos sklypą, kurio didžioji dalis yra miško paskirties žemė. Istoriškai vila turėjo išskirtinę reikšmę ir statusą kurorte ir valstybėje, tad jos aptvėrimas ir apsauga buvo pilnai suprantama, tačiau dabar vilai praradus valstybinės svarbos statusą ir praradus Valstybės apsaugos departamentui reikalingos apsaugos aktualumą, šiandieninis miško žemės aptvėrimas yra nelegalus“, – teigia Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas Simonas Gentvilas.

Lietuvos Respublikos miškų, Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos ir Lietuvos Respublikos laukinės gyvūnijos įstatymuose numatyta tik keletas specifinių išimčių, kurių pagrindu miško paskirties žemė gali būti aptveriama ir atribota nuo visuomenės (laukinių gyvūnų laikymo atvejais, valstybės statutinių institucijų apsaugai ir pan.). Vila „Auska“ nepatenka nė į vieną išimtį, tad šios unikalios teritorijos aptvėrimas yra nelegalus.

„Visuomenei turi būti atverta galimybė naudotis pajūrio juostos teritorija ir mišku. Nelegalių tvorų griovimas turi pasiekti ir valstybės tvirtoves. Pajūris negali būti atitvertas nuo žmonių“, – pridūrė parlamentaras Simonas Gentvilas.

Lietuvos Respublikos Seimo nario kreipimesi į kontroliuojančias institucijas, Aplinkos apsaugos departamento, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos bei Nacionalinės žemės tarnybos prašoma užtikrinti atvirą miško prieigą lankytojams. Tai būtina padaryti iki planuojamos privatizacijos, po kurios naudojantis teisinėmis spragomis, miškas visuomenei gali būti užvertas galutinai.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Daugiau informacijos:

Simonas Gentvilas

Lietuvos Respublikos Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas

Mob. 8 698 42 168, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-08-25 11:19
   Monika Kutkaitytė