Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių Justo Džiugelio ir Paulės Kuzmickienės pranešimas: parlamentarai kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją dėl neužtikrintų rinkimų kandidatų konstitucinių teisių

2020 m. rugsėjo 15 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Justas Džiugelis ir Paulė Kuzmickienė kreipėsi į Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkę Laurą Matjošaitytę, ragindami sudaryti tinkamas sąlygas visiems Seimo rinkimuose dalyvaujantiems kandidatams ir užtikrinti jiems lygias galimybes debatuose išdėstyti savo poziciją.

Šiandien Žirmūnų vienmandatėje apygardoje įvyko VRK organizuoti kandidatų į Seimą debatai, kuriuose negalėjo dalyvauti visi apygardoje iškelti kandidatai – į žmonėms su negalia nepritaikytą pastatą negalėjo patekti Laisvės partijos kandidatė Monika Ošmianskienė.

Parlamentarai teigė, kad taip buvo paminta konstitucinė politikės teisė lygiomis galimybės dalyvauti politiniame gyvenime. Taip pat apribota demokratija, pažeistas įstatymuose numatytas reikalavimas sudaryti lygias galimybes visiems rinkimų dalyviams, visuomenės akyse sumenkintas VRK vardas. 

„Jau ne pirmus metus kalbame apie visų piliečių teisę dalyvauti rinkimuose ir jų prieinamumą žmonėms su negalia. VRK pasirašinėja susitarimus su savivaldybėmis, džiaugiasi gerėjančia situacija. Ir tuo pat metu organizuojant debatus niekam nė į galvą nešauna mintis, kad pusrūsyje įrengta studija su stačiais siaurais laiptais nėra tinkama renginiui, net jei tikimybė, kad jame dalyvaus žmogus su judėjimo negalia, yra labai maža, – stebisi pats vežimėlyje judantis J. Džiugelis. Nemenčinės apygardoje kandidatuojančiam vienmandatininkui kol kas keblumų dėl patekimo į debatų studiją nekilo, tačiau kolegės patirtis ir VRK požiūris į žmones su negalia jį labai nuliūdino. – Keli laiptai negali riboti konstitucinių teisių, o žmogiškumas privalo būti aukščiau partiškumo.“

Seimo nariui J. Džiugeliui antrina ir kolegė P. Kuzmickienė:

„Reikia baigti apsimetinėti, kad viskas yra gerai su negalią turinčių žmonių gyvenimu Lietuvoje. Nors įstatymuose viskas gražiai surašyta, yra numatyta, kad turi būti pasirūpinta prieigomis visiems, sudarytos lygios galimybės dalyvauti visuomenės gyvenime, mokytis ir būti išgirstiems, tačiau realybėje matome kitokį vaizdą. Turime rasti sprendimus, kaip tai pakeisti.“

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Justas Džiugelis

Mob. 8 656 88 886

 

Seimo narė Paulė Kuzmickienė

Mob. 8 685 84 343

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2020-09-15 16:12
   Monika Kutkaitytė