Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Dainiaus Gaižausko pranešimas: „Įstatymų pataisos dėl žiauraus elgesio su gyvūnais“

2020 m. rugsėjo 16 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien registravau Baudžiamojo kodekso bei Kriminalinės žvalgybos įstatymo pakeitimus.

Pakeitimų tikslas – stabdyti neteisėtą gyvūnų veisimą, sumažinti žiauraus elgesio su gyvūnais atvejų skaičių, suardyti nelegaliai organizuotai veikiančius gyvūnų veisimo ir platinimo tinklus. Priėmus įstatymų pakeitimus, žiaurus elgesys su gyvūnais būtų vertinamas jau nebe kaip nesunkus, o kaip apysunkis nusikaltimas. Todėl teisėsaugos institucijoms, tiriant tokias nusikalstamas veikas, būtų suteikta teisė pasinaudoti kriminalinės žvalgybos priemonėmis.

Pastarąją savaitę viešojoje erdvėje pasirodė begalė pranešimų apie nelegalius gyvūnų „veislynus“, kuriuose gyvūnai buvo neprižiūrimi, nemaitinami, gyveno antisanitarinėmis sąlygomis. Tokių „veislynų" tikslas – nuolatinės pajamos iš gyvūnų jauniklių. Taigi tokia daugintojų veikla yra laikytina kaip tęstinė ir vykdoma bendrininkaujant organizuotoje grupėje. Nepaisant žalos gyvūnams, dabar daugintojai už savo nelegalią veiklą atsakydavo tik menkomis baudomis.

Įstatymų pakeitimai suteiktų teisėsaugai efektyvų įrankį užkirsti kelią tokių „veislynų“ veiklai. Teisėsaugai efektyviau kontroliuojant šią nusikalstamą veiką, tikėtina, jog atsirastų daugiau oficialiai registruotų veislynų, kuriuose būtų užtikrinamos gyvūnų gerovės sąlygos.

Su įstatymų projektais galite susipažinti paspaudę šią nuorodą.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Dainius Gaižauskas

Tel. (8 5) 239 6555

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-09-16 12:01
   Eglė Saulė Trembo