Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės ir Seimo nario Stasio Tumėno pranešimas: „Seime Ričardo Dailidės fotografijų paroda paminėtas Lietuvą įkvėpęs popiežiaus Jono Pauliaus II vizitas“

2020 m. rugsėjo 17 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seime, Jono Pauliaus auloje, rugsėjo 16 d. buvo atidaryta šiauliečio fotomenininko Ričardo Dailidės paroda, skirta Šv. Jono Pauliaus II metams paminėti.

Lietuvos Respublikos Seimas 2020-uosius metus yra paskelbęs šventojo Jono Pauliaus II metais pabrėždamas, kad „šventasis Jonas Paulius II – pirmasis Lietuvą aplankęs popiežius; jo vizitas 1993 metais suteikė didelę moralinę ir diplomatinę paramą nepriklausomybę atgavusiai Lietuvai, sustiprino tautos dvasią ir vienybės siekį“.

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Džoja Gunda Barysaitė)

 

Parodą atidarė jos iniciatoriai – Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė, Seimo Kultūros komiteto narys Stasys Tumėnas. R. Baškienė džiaugėsi paroda ir jos unikalia erdve, priminė popiežiaus žodžius „kad tikėjimas mums duoda sparnus ir didelę išgyvenimo viltį“. S. Tumėnas dėkojo autoriui R. Dailidei, aptarė jo fotografijų detales ir pažymėjo, kad nuotraukos primena „mūsų naujųjų amžių istoriją, kurioje ypatingą vietą užima popiežius Jonas Paulius II“.

Parodos autorius R. Dailidė jautriai pristatė savo parodą, pasidalijo priminimais, citavo popiežiaus žodžius, kad „pusė jo širdies yra Lietuvoje, pusė – Lenkijoje“; fotomenininkas iškėlė idėją, kad galėtume sukurti skulptūrą, įamžinančią visas ganytojiškas popiežiaus Jono Pauliaus II keliones pasaulyje.

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Džoja Gunda Barysaitė)

 

Sveikinimo žodžius susirinkusiesiems tarė Vilniaus arkivyskupijos vyskupas Darius Trijonis, kuris atkreipė dėmesį į popiežiaus asmenybės paprastumą, kuklumą, kvietė atverti širdis, „pastebėti šiose nuotraukose užfiksuotas ypatingas akimirkas, kai jis lankėsi Lietuvoje“.

Seimo laikinosios Maldos grupės kapelionas kunigas Bernardas klausė susirinkusiųjų, ko mes atėjome, ko prašome, ko tikimės. Jis ir atsakė: „vis tiek kiekvienas atėjome turėdami kažkokias intencijas širdyje“, o vėliau visus pakvietė bendrai maldai.

Prasmingame renginyje dalyvavo Seimo nariai Antanas Vinkus, Robertas Šarknickas, Liudas Jonaitis, Rimantas Jonas Dagys, Egidijus Vareikis, Česlavas Olševskis. Fotomenininkas Vladislavas Rimantas Dichavičius pasveikino kolegą R. Dailidę, autentiškai kalbėjo apie ypatingus žmones, mūsų atramos taškus, tikrus vardus ir tikrą dokumentiką.

Ričardo Dailidės fotografijos Lietuvos žmonėms ir pasauliui primena popiežiaus Jono Pauliaus II vizitą Kryžių kalne, jo dvasinius išgyvenimus ir padėką lietuvių tautai už tikėjimo tvirtybę ir patirtas kančias. R. Dailidės fotografijos liudija dvasinį pakilimą, kuris buvo apėmęs visą Lietuvą, kuriai moralinis ir įkvepiantis popiežiaus palaikymas buvo ir tebėra labai svarbus.

Paroda parlamente, Jono Pauliaus II auloje, bus eksponuojama iki rugsėjo 30 d.

Parodos pristatymo akimirkas galima rasti Seimo „Flickr“ paskyroje.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys

Stasys Tumėnas

Mob. 8 668 42 143, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-09-17 12:28
   Monika Kutkaitytė