Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių Ingridos Šimonytės ir Aistės Gedvilienės pranešimas: „Konservatorės dėl neetiško Artūro Skardžiaus ir Juozo Imbraso elgesio tarnautojos atžvilgiu kreipėsi į etikos sargus“

2020 m. spalio 16 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narės Ingrida Šimonytė ir Aistė Gedvilienė  Seimo Etikos ir procedūrų komisijos prašo įvertinti Seimo narių Artūro Skardžiaus ir Juozo Imbraso neetišką ir Seimo statuto procedūras pažeidusį elgesį Aplinkos apsaugos komiteto posėdžio metu.

„Du politikos senbuviai savo elgesiu ir žodynu pademonstravo neleistiną požiūrį į žmogų ir darbuotoją, į moterį. Sovietinės načalstvos stiliui ir elgesiui Seime neturi būti vietos, ir to toleruoti negalime. Negalima pažeidinėti statuto procedūrų, o nuo to sulaikyti bandžiusį darbuotoją – žeminti“, – sakė TS-LKD frakcijos narė I. Šimonytė.

Pasak A. Gedvilienės, svarstant Statybos įstatymo pataisas, Seimo nariai pažeidė Seimo statuto procedūras, norėdami nesant kvorumo prastumti įstatymo pataisas, o tai sustabdyti bandžiusią ir savo pareigas vykdžiusią komiteto darbuotoją – žemino neetiškomis pastabomis ir viešai bandė diskredituoti.

2020 m. spalio 14 d. vykusiame Aplinkos apsaugos komiteto (Komiteto) posėdyje, svarstant klausimą dėl Statybos įstatymo (Įstatymo) pakeitimo, trys Komiteto nariai, atsižvelgę į tai, kad baigėsi posėdžio laikas, paliko posėdžio salę, kiti du Komiteto nariai, kurie dalyvavo nuotoliniu būdu, atsijungė nuo posėdžio transliacijos. Atsižvelgusi į tai, kad Komiteto pirmininkas J. Imbrasas, nepaisydamas aplinkybės, kad nebėra kvorumo, vis tiek ruošėsi priimti sprendimą dėl Įstatymo projekto, Aplinkos apsaugos komiteto biuro patarėja atkreipė Komiteto pirmininko ir narių dėmesį į tai, kad susiklosčius tokiai situacijai jokie sprendimai negali būti priimami, nes taip būtų šiurkščiai pažeistos Lietuvos Respublikos Seimo statuto nuostatos.

Komiteto pirmininkas J. Imbrasas, reaguodamas į šią pagrįstą biuro patarėjos pastabą, nekorektiškai ir nemandagiai ją nutraukė teigdamas: „Prašau tylėt, dabar aš kalbu, kas čia per vadovavimas.“ Komiteto narys A. Skardžius taip pat nepagarbiai replikavo kreipdamasis į biuro patarėją: „Mergaite, per 20  metų tokio nachališkumo dar nemačiau.“ Atkreiptinas dėmesys ir į tai, kad Komiteto narys A. Skardžius posėdžio metu, biuro patarėjai bandant atkreipti dėmesį į tai, kad privaloma laikytis teisėkūros principų ir Statuto normų, taip pat replikavo biuro patarėjos atžvilgiu teigdamas: „Jūs neišradinėkit teisėkūros principų.“

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS-LKD frakcijos viešieji ryšiai

Tel. (8 5) 239 6506

El. p. tsfrakcija@lrs.lt

 

   Naujausi pakeitimai - 2020-10-16 13:58
   Monika Kutkaitytė