Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Justo Džiugelio pranešimas: „Turi būti užtikrinta rinkėjų teisė balsuoti ten, kur jie faktiškai gyvena“

2020 m. spalio 22 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Spalio 15 d. Vyriausioji rinkimų komisija išplatino oficialų pranešimą apie tai, kad Seimo rinkimų antrajame ture rinkėjai neturės teisės balsuoti faktinės gyvenamosios vietos apygardoje užpildę F5 formą. Parlamentaras Justas Džiugelis įsitikinęs, kad tokiu būdu paminama rinkėjų teisė balsuoti faktinėje gyvenamojoje vietoje.

„Po pirmojo rinkimų turo iš stebėtojų gavau informaciją, kad pasinaudoti teise balsuoti ten, kur faktiškai gyvena, galėjo ne visi rinkėjai, užpildę F5 formą. Kai kurių rinkimų apylinkių komisijų nariai tikino negalintys leisti balsuoti ne pagal registracijos (deklaruotą gyvenamą) vietą, tarytum nežinodami, kad piliečiui reikia tiesiog pateikti gyvenimo šioje apygardoje įrodymų. Taigi, žmonės jau pirmajame ture negalėjo rinkti vietos, kurioje yra jų tikrieji namai, atstovo Seime. Dabar iš jų norima šią galimybę atimti ir antrajame rinkimų ture“, – teigė J. Džiugelis, Nemenčinės vienmandatėje apygardoje metęs iššūkį vienai iš įtakingiausių Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovių, dabartinei vidaus reikalų ministrei Ritai Tamašunienei.

Politikas primena, kad, remiantis skirtingais duomenimis, Vilniaus rajone gyvena apie 20–30 proc. žmonių, kurie dėl ugdymo įstaigų ar viešųjų paslaugų trūkumo Vilniaus rajone yra formaliai prisiregistravę kitose vietovėse. Šie piliečiai ten ir balsuoja dėl to, kad kitaip neleidžiama, nors įstatymai suteikia jiems galimybę balsuoti pagal faktinę jų gyvenamą vietą, pateikus gyvenimo joje įrodymus. Tai daro reikšmingą įtaką rinkimų rezultatams ir trukdo gyventojams išsirinkti jų interesams geriausiai atstovausiantį kandidatą. Todėl J. Džiugelis ragina šiame krašte gyvenančius, tačiau dėl įvairiausių priežasčių kitoje vietovėje registruotus, rinkėjus aktyviai dalyvauti spalio 25-ąją vyksiančiuose Seimo rinkimuose.

„Nesileiskime kvailinami. Pildykite F5 formą ir būtinai, eidami balsuoti, turėkite faktinę gyvenamąją vietą patvirtinančius dokumentus. Tai gali būti nekilnojamojo turto nuosavybės dokumentai, nuomos sutartis, sąskaitos už komunalines paslaugas, seniūno pažyma apie faktinę gyvenamąją vietą ar kiti įrodymai. Jei balsavimo apylinkėse jums balsuoti vis tiek neleis, būtinai kreipkitės į balsavimo salėje esančius rinkimų stebėtojus, kurie turi teisę parašyti skundą. Šie skundai gali tapti pagrindu kreiptis į teismą ir jūsų teisę balsuoti faktinėje gyvenamojoje vietoje ginti teisinėmis priemonėmis“, – teigė parlamentaras, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos vienmandatėje Nemenčinės apygardoje iškeltas J. Džiugelis.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Justas Džiugelis

Mob. 8 656 88 886

 

 

 

 

 

 

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2020-10-22 10:29
   Monika Kutkaitytė