Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės Aistės Gedvilienės pranešimas: „Žuvinto rezervato nuostatos turi būti keičiamos nedelsiant“

2020 m. lapkričio 4 d. pranešimas žiniasklaidai

 

       Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė ir Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narė Aistė Gedvilienė kreipėsi į Aplinkos ministeriją dėl savaitgalį užfiksuoto didelio žvejų mėgėjų antplūdžio Žuvinto biosferos rezervate.

       Žuvinto biosferos rezervatas yra vienintelė teritorija Lietuvoje, kuri priklauso UNESCO pasauliniam biosferos rezervatų tinklui, šis rezervatas yra įrašytas ir į tarptautinės svarbos teritorijų sąrašą, priskirtą Ramsaro konvencijai – Jungtinių Tautų konvencijai dėl pelkių, turinčių tarptautinę reikšmę, ypač vandens ir pelkių paukščių apsaugai, taip pat, ši teritorija yra saugoma kaip migruojančių paukščių susitelkimo vieta.

       Nuo šių metų lapkričio 1 d., įsigaliojus leidimui žvejoti rezervato teritorijoje, nuo pirmos leidimo dienos jame prasidėjo intensyvi žvejyba. Gamtininkai, visuomenininkai ir patys rezervato darbuotojai pradėjo dalintis nuotraukomis, kuriose užfiksuoti žvejai. Ypač žvejai užplūdo Žaltyčio ežerą, kurio teritorija yra botaninis zoologinis draustinis. Tokia žvejyba pagal naujuosius Žuvinto biosferos rezervato nuostatus yra galima iki kovo 1 d.

       Seimo narė A. Gedvilienė kreipėsi į aplinkos ministrą prašydama atsakyti, ar priimant naujas Žuvinto biosferos rezervato nuostatas buvo įvertinta, kad suintensyvės mėgėjiška žvejyba rezervate. Taip pat, ar buvo numatyti šios žvejybos mastai ir poveikis bei ar yra planuojami mėgėjiškos žvejybos Žuvinto biosferos rezervate ribojimai, grįžimas prie ankstesnių nuostatų. Taip pat rašte klausiama, ar jau įgyvendintas viešas aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos pažadas draudimą medžioti paukščius Žuvinto rezervate įrašyti į Medžioklės taisykles.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

       „Buvo padaryta didelė klaida tvirtinant naujas Žuvinto rezervato nuostatas, kurios prieštarauja Saugomų teritorijų įstatymui ir įteisina žvejybą ir medžioklę viename labiausiai saugomų ir unikalių mūsų šalies rezervatų. Dabar stebime, kaip nuo pirmos leidimo žvejoti dienos Žuvinte vyksta intensyvi žvejyba, kuri daro didelę žalą migruojantiems paukščiams. Nuostatos turi būti kuo greičiau pakeistos ir jei dabartiniam ministrui tai nebėra svarbu, šis klausimas turės būti skubiai išspręstas naujoje Vyriausybėje“, – sakė A. Gedvilienė.

       Žuvinto biosferos rezervato nuostatos buvo pakeistos šių metų liepos mėnesio pradžioje, kai Vyriausybė pritarė aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos pateiktoms Žuvinto biosferos rezervato nuostatų pataisoms, kuriomis buvo įteisinta ne tik poledinė žvejyba vietiniams gyventojams, bet ir suteikta teisė medžioti vandens paukščius ant Žuvinto ežero krantų.

 

Daugiau informacijos:

TS-LKD frakcijos viešieji ryšiai

Tel. (8 5) 239 6506

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-11-04 11:15
   Monika Kutkaitytė