Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Simono Gentvilo pranešimas: „Vyriausybė blokuoja Baltarusijos informacinių technologijų įmonių perkėlimą į Lietuvą“

2020 m. lapkričio 5 d. pranešimas žiniasklaidai

 

       Rugpjūčio pabaigoje VšĮ „Investuok Lietuvoje“ ir „Infobalt“ asociacija paskelbė apie 60 Baltarusijos įmonių planus persikelti su 4000 darbuotojų į Lietuvą. 2 mėnesiai nuo galimybės įvardijimo Lietuva jau pralaimi konkurenciją Lenkijai. Pagrindinis trukdis – neįveikiami barjerai trečiųjų šalių (Baltarusijos) įmonėms atsidaryti sąskaitas Lietuvoje.

 

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

       Po pateikimo pritarę Seimo nario Simono Gentvilo inicijuotiems keturių įstatymų pakeitimams, kuriais siūloma sudaryti sąlygas Lietuvoje kurtis ir investuoti iš Baltarusijos bėgančioms verslo įmonėms, šiandien parlamentarai neturėjo galimybės grįžti prie jų svarstymo. Nueinanti valdančioji dauguma, anksčiau pamėginusi šiuos įstatymų pakeitimus nustumti į šoną alternatyviu Ekonomikos ir inovacijų ministerijos teikiamu įstatymų pakeitimų paketu, šį kartą nusprendė jų apskritai neįtraukti į darbotvarkę.

       Tai reiškia, kad keliasdešimt investuotojų iš Baltarusijos dar ilgai negalės persikelti į Lietuvą, čia mokėti mokesčius ir kurti naujas darbo vietas. Tuo tarpu kaimyninės šalys, tokios kaip Lenkija, dar rugsėjį sugebėjo sukurti specialią vyriausybinę programą, pagal kurią į šalį jau atvyko dirbti apie 800 informacinių technologijų specialistų, o dar kelios dešimtys investuotojų jau tiesiogiai konsultuojasi dėl persikėlimo.

       „Ši situacija parodė tikrąjį valdančiųjų moralinį veidą: jei idėja ne jų, jie atmeta ją nepaisydami valstybės ir jos žmonių interesų. O tai reiškia, kad Lietuva praranda ne tik investicijas, naujas darbo vietas, bet informacinių technologijų centro Europoje įvaizdį, nes nueinanti valdžia daro viską, kad tiesiog blokuotų tokį proveržį“, – sako Seimo narys liberalas S. Gentvilas.

 

TRUMPA 4 ĮSTATYMŲ PROJEKTŲ PATEIKIMO EIGA IR CHRONOLOGIJA:

https://www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=35727&p_k=1&p_a=sale_klaus_detaliau&p_kl_stad_id=-79942:

Rugsėjo 19 d. S. Gentvilas ir 6 opozicijos parlamentarai įregistruoja 4 įstatymų pakeitimų projektus Seime.

Rugsėjo 22 d. surinkus 47 Seimo narių parašus, 4 įstatymų pakeitimų projektai privaloma tvarka įtraukiami į Seimo plenarinio posėdžio darbotvarkę. Tačiau Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariui Valiui Ąžuolui paprašius, klausimas išbraukimas iš darbotvarkės.

Rugsėjo 29 d. S. Gentvilo siūlymu įstatymų pakeitimai vėl įtraukiami į Seimo darbotvarkę ir pateikiami. Tačiau V. Ąžuolas paprašo Vyriausybės išvados, kuri pagal Seimo statutą turi būti pateikta per 4 savaites (bet iki šiol, praėjus 5 savaitėms, nepateikta).

Spalio 13 d. Vyriausybės vardu ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis pateikia įstatymų paketą, kuris yra visiškai identiškas tam, kurį prieš tai paruošė ir pateikė S. Gentvilas (skiriasi 2 žodžiai!)

Lapkričio 5 d. Liberalų sąjūdžio frakcija iš anksto informuoja ir įtraukia į „opozicinę“ darbotvarkę S. Gentvilo paruoštą įstatymų pakeitimų projektą svarstymui. Tačiau jie išbraukiami, motyvas – nėra Vyriausybės išvados.

Lapkričio 5 d. Vyriausybės valandoje S. Gentvilas paklausia ekonomikos ir inovacijų ministro Rimanto Sinkevičiaus, kodėl Lietuva vis dar nepritraukia Baltarusijos įmonių. Ministras atsako: pagrindinė problema – įmonių sąskaitų atidarymas.

 

P. S. Vyriausybė šių metų pabaigoje priimtais sprendimais dėl komandiruotpinigių neproporcingo indeksavimo jau išstūmė nemažą dalį Lietuvos logistikos įmonių į Lenkiją. Akivaizdu, kad šiandieninės daugumos delsimas užkerta kelią Baltarusijos įmonėms ateiti į Lietuvą ir nukreipia jas į Lenkiją.

 

Daugiau informacijos:

Simonas Gentvilas

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas 

Mob. 8 698 42 168, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-11-05 15:28
   Monika Kutkaitytė