Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Biudžeto ir finansų komitetas

Seimo narių delegacija Europos Sąjungos Stabilumo, ekonomikos koordinavimo ir valdysenos konferencijoje: svarbu išlikti vieningiems siekiant ES atsparumo ir atviro strateginio savarankiškumo tikslų

2023 m. spalio 27 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius, Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Arminas Lydeka ir Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas Algirdas Butkevičius spalio 26–27 d. dalyvauja Europos Sąjungos (ES) tarpparlamentinėje Stabilumo, ekonomikos koordinavimo ir valdysenos konferencijoje Madride.

Seimo kanceliarijos Europos reikalų komiteto biuro nuotrauka

 

Atsižvelgdama į aukštą valstybių skolos lygį ir naujus investavimo iššūkius, ES svarsto, kaip atnaujinti ekonomikos valdymo sistemą.  Konferencijoje dėmesys sutelktas į ekonominės valdysenos peržiūrą, kad ji būtų geriau pritaikyta geopolitiniams, ekonominiams, aplinkos ir socialiniams iššūkiams.

„Rusijos agresijos karo prieš Ukrainą akivaizdoje svarbu siekti, kad naujojoje ekonominės valdysenos sistemoje būtų užtikrintas lankstumas investicijoms, kuriomis būtų didinami šalių gynybiniai pajėgumai. Gyvename pasikeitusioje saugumo situacijoje ir turime kalbėti apie visos ES valstybių saugumo užtikrinimą“, – teigė Arminas Lydeka diskusijoje apie naujas ES fiskalines taisykles. Siekiama, kad  aukšto įsiskolinimo šalyse vyktų realus skolų mažinimas kartu sukuriant paskatas stiprinti ekonomikos augimą.

Konferencijoje daug diskutuota apie nacionalinės atsakomybės stiprinimą, kuris numatomas naujame ekonomikos valdysenos modelyje. Valstybėms narėms bus suteikiama daugiau kontrolės, rengiant vidutinės trukmės fiskalinius struktūrinius planus, pagal kuriuos jos privalės įgyvendinti savo įsipareigojimus, ir taip tikimasi užtikrinti veiksmingesnį įsipareigojimų vykdymą.

Algirdas Butkevičius, kalbėdamas konferencijos dalyviams, pabrėžė, kad Lietuva, kaip mažos skolos rizikos šalis, bus įtraukiama į prevencinę naujos ekonomikos valdysenos sistemos dalį. „Siekiant stiprinti Lietuvos fiskalinę drausmę, šiuo metu reformuojama ir stiprinama Lietuvos biudžeto formavimo sistema. Reformos tikslas – sukurti skaidrią ir veiksmingą vidutinės trukmės (3 metų) biudžeto formavimo sistemą, kuri būtų glaudžiai susieta su valstybės strateginio valdymo sistema ir prisidėtų prie tikslesnio ir skaidresnio viešųjų finansų prognozavimo“, – kalbėjo Lietuvos atstovas.

Seimo kanceliarijos Europos reikalų komiteto biuro nuotraukos

 

Diskusijoje apie atvirą strateginę autonomiją Kazys Starkevičius akcentavo, kad Rusijos agresijos karas prieš Ukrainą skausmingai parodė, kaip ES ekonominė priklausomybė gali būti panaudota prieš pačią Europos Sąjungą, siekiant pakenkti jos ekonomikai. „Mūsų atsakas šiems iššūkiams ir bendri tikslai yra stiprinti vidaus gamybos pajėgumus, investuoti į inovacijų ekosistemą, koordinuoti veiksmus, siekiant atsparių, patikimų bendrų tiekimo grandinių, stiprinti technologijų, infrastruktūros ir kibernetinį saugumą. ES atsparumo ir atviro strateginio savarankiškumo tikslų neįmanoma pasiekti be vienybės“, – pabrėžė politikas.

Konferencijoje ES valstybių atstovai taip pat aktyviai diskutavo apie tai, kaip išlaikyti socialinės gerovės pusiausvyrą, kuri yra labai svarbi ES stabilumui ir reformoms, bei kaip socialinės dimensijos integravimas gali palaikyti socialiai stiprią Europą.

 

Tarpparlamentinė konferencija dėl stabilumo, ekonominio koordinavimo ir valdymo Europos Sąjungoje (IPC-SECG) yra nuolatinė nacionalinių parlamentų ir Europos Parlamento (EP) bendradarbiavimo platforma, įsteigta 2013 m. ES parlamentų pirmininkų konferencijos sprendimu. Ji skirta keistis nuomonėmis ir pozicijomis dėl biudžeto, ekonomikos ir socialinių sričių prioritetų ir strategijų. Konferencijai kartu pirmininkauja Ispanijos Karalystės parlamento atitinkamų komitetų pirmininkai, glaudžiai bendradarbiaudami su Europos Parlamentu.

Ispanija pirmininkauja ES Tarybai 2023 m. liepos 1 d. – gruodžio 31 d.  

Tarpparlamentinės konferencijos dėl stabilumo, ekonominio koordinavimo ir valdymo Europos Sąjungoje organizatorių nuotrauka

 

Daugiau informacijos:

Europos reikalų komiteto biuro patarėja

Aistė Pikiotienė, tel. (8 5) 239 6864

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2023-10-27 14:04
   Monika Kutkaitytė