Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Europos reikalų komitetas

Europos reikalų komitetas pritarė 2024 m. biudžeto projektui

2023 m. spalio 30 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Seimo Europos reikalų komitetas spalio 27 d. posėdyje pritarė 2024 metų valstybės biudžeto projektui ir pateikė pasiūlymus Biudžeto ir finansų komitetui (toliau – pagrindinis Komitetas) dėl jo bei išklausė Europos Komisijai pateiktą informaciją apie biudžeto projektą.

 Europos reikalų komitetas savo išvadoje siūlo atkreipti pagrindinio Komiteto dėmesį, kad Seimo specializuoti komitetai, svarstydami biudžeto projektą, turi atsižvelgti į paskutines Europos Sąjungos (ES) Tarybos rekomendacijas.

Išvadoje Europos reikalų komitetas rekomendavo pagrindiniam Komitetui atkreipti Vyriausybės dėmesį, kad vidutiniu laikotarpiu svarbu siekti stabilizuoti Lietuvos valdžios sektoriaus skolos augimą, atkurti fiskalinius rezervus ir palaipsniui mažinti valdžios sektoriaus deficitą, kad būtų išlaikytas finansų tvarumas ir palaikomas ekonomikos augimas. O vyraujant svarioms neigiamoms rizikoms, viešieji finansai turi būti naudojami ypač atsakingai, todėl nuo plataus masto paramos ekonomikai pandemijos laikais turi būti pereinama prie laikinų, tikslinių, į pažeidžiamiausias visuomenės grupes orientuotų priemonių, reikalingų vidutinės trukmės fiskaliniam tvarumui užtikrinti.

Savo išvadoje Europos reikalų komitetas pabrėžė, kad priemonėms, numatytoms iš dalies pakeistame Lietuvos Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plane „Naujos kartos Lietuva“ (toliau – NKL planas), tvariai, efektyviai įgyvendinti svarbu investicijų ir struktūrinių reformų sparta bei įgyvendinimo kokybė ir NKL plano įgyvendinime atsirandančių rizikų, trukdančių pasiekti numatytus rodiklius, suvaldymas. Ypatingą dėmesį reikėtų skirti atsinaujinančių energijos išteklių plėtrai, energijos efektyvumo didinimui, atsinaujinančių energijos išteklių plėtrai ir kibernetiniam saugumui.

Europos reikalų komiteto pasiūlymai toliau bus svarstomi pagrindiniame Komitete.

 

Europos reikalų komitetas ir specializuoti komitetai nagrinėja Europos semestro dokumentus, svarsto Vyriausybės parengtas programas, Lietuvai skirtas Tarybos rekomendacijas ir prireikus priima sprendimus dėl jų. 2015 m. Lietuvai tapus euro zonos nare, Europos reikalų komitetas pradėjo svarstyti Ekonominės raidos scenarijus, pagal kuriuos rengiamas valstybės biudžeto projektas, ES institucijoms teikiamą valstybės biudžeto projektą ir išvadas dėl jo.

 

Daugiau informacijos:

Europos reikalų komiteto biuro patarėja

D. Paužaitė-Šliachtovič, tel. (8 5)  239 6763, el. p. [email protected]

 

Biudžeto projekto teikimas EK yra vienas svarbiausių Europos semestro ciklo etapų, kuomet pateikiamos išvados apie visų euro zonos valstybių, biudžetų planų atitiktį Stabilumo ir augimo pakto[1] reikalavimams. Seimas aktyviai dalyvauja Europos semestro procese nuo pat šios iniciatyvos pradžios: Europos reikalų komitetas ir specializuoti komitetai nagrinėja Europos semestro dokumentus, svarsto Vyriausybės parengtas programas, Lietuvai skirtas Tarybos rekomendacijas ir prireikus priima sprendimus dėl jų.

 

[1] Stabilumo ir augimo paktas – pagrindinis Europos Sąjungos dokumentas, nustatantis fiskalinės drausmės taisykles ir jų įgyvendinimo procedūras; svarbiausia Lietuvos vidutinio laikotarpio biudžetų planavimo sistemos dalis.

   Naujausi pakeitimai - 2023-10-30 15:55
   Eglė Saulė Trembo