Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Europos reikalų komitetas

Europos reikalų komiteto pirmininkė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė: „Negalime sau leisti grįžti prie įprasto gyvenimo, kai Europos Sąjungos kaimynystėje vyksta karas“

2024 m. sausio 15 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Europos reikalų komiteto biuro nuotrauka

 

Sausio 14–15 d. Seimo Pirmininko pavaduotoja, Europos reikalų komiteto pirmininkė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė dalyvauja Europos Sąjungos reikalų parlamentinių komitetų konferencijos (COSAC) pirmininkų susitikime. Jame aptariami Belgijos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai prioritetai, ES plėtra ir jos įtaka Bendrijos ateičiai, Europos socialinių teisių ramstis.

2024 m. I pusmetis, pirmininkaujant Belgijai, – esminis laikas ES, kuri susiduria su iššūkiais sprendžiant Rusijos agresijos karo prieš Ukrainą padarinius, energetikos krizę, tebesitęsiančius pandemijos padarinius, dezinformaciją, klimato kaitos krizę ir atsinaujinusį konfliktą Artimuosiuose Rytuose. Lietuvos parlamento atstovė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė susitikime pažymėjo: „Prieš 33 metus, 1991 metais, šiomis dienomis, būdama vaikas su savo šeima ir tūkstančiais Lietuvos žmonių stovėjau Vilniaus gatvėse, ginant Lietuvos laisvę. Tada sovietų kareiviai nužudė 14 žmonių. Tie patys Rusijos kareiviai dabar žudo Ukrainos žmones. Jie žudė Gruzijos žmones. Todėl visiškai remiu mūsų ukrainietę kolegę ir jos pareiškimą dėl Rusijos vykdomos agresijos ir karo nusikaltimų Ukrainoje pasmerkimo. Norėčiau, kad COSAC susitikimas pareikštų savo poziciją dėl pastarųjų dienų situacijos Ukrainoje.“

„Dėkoju Belgijai už pristatytus pirmininkavimo ES prioritetus. Bet prašau Jūsų – nepamirškime Ukrainos. Padėkime visais būdais: sankcijos, įšaldytas turtas, karinė ir humanitarinė parama. Negalime sau leisti gįžti prie įprasto gyvenimo, kai ES kaimynystėje vyksta karas“, – akcentavo R. Morkūnaitė- Mikulėnienė.

Politikė atkreipė dėmesį, kad vienas iš Belgijos prioritetų – migracija. Dėkodama pirmininkavusiai Ispanijai už puikų darbą ir kolegoms, kurie prisijungė prie Lietuvos ir Suomijos iniciatyvos dėl migracijos instrumentalizavimo, – kad (ES teisėje) kaip nauja migracijos forma būtų pripažinta  hibridinio karo forma, ji paprašė priminti kolegoms Europos Parlamente paremti susitarimą, pasiektą tarpinstitucinėse derybose (vadinamuosiuose triloguose) dėl Migracijos ir prieglobsčio pakto. Ji taip pat pabrėžė, kad Europos Sąjunga turi atlikti dar vieną svarbų darbą – priimti sprendimus dėl Rusijos užšaldyto turto galimo panaudojimo, siekiant sugeneruoti pajamas Ukrainos atstatymui ir rekonstrukcijai. Kad pajamos, gautos iš imobilizuoto Rusijos Federacijos centrinio banko turto, būtų ne tik perduotos Ukrainai, tačiau ir pats imobilizuotas turtas būtų nukreiptas atlyginti žalą, padarytą dėl Rusijos Federacijos agresijos prieš Ukrainą.

„Ačiū, kad galime būti ir dirbti kartu. Ginkime Ukrainą, ginkime Europą – tai yra svarbiausia“, – sakė R. Morkūnaitė Mikulėnienė.

 

COSAC (angl. Conference of Parliamentary Committees for Union Affairs) – Europos Sąjungos valstybių narių nacionalinių parlamentų Europos reikalų komitetų ir Europos Parlamento narių kas šešis mėnesius vykstanti konferencija, kurią rengia tuo metu ES Tarybai pirmininkaujančios valstybės narės parlamentas. Ši konferencija skatina nacionalinius parlamentus ir Europos Parlamentą keistis informacija ir geriausia praktika.

2024 m. kovo 2426 d. vyks LXXI ES nacionalinių parlamentų Europos reikalų komitetų pirmininkų konferencijos plenarinis posėdis.

 

Belgija pirmininkauja ES Tarybai 2024 m. sausio 1 – birželio 30 d.  Belgija yra išskyrusi šešis pirmininkavimo laiko prioritetus: 1) teisinės valstybės, demokratijos ir vienybės apsauga, 2) konkurencingumo stiprinimas, 3) žaliosios ir teisingos pertvarkos siekis, 4) socialinės ir sveikatos darbotvarkės stiprinimas, 5) žmonių ir sienų apsauga 6) globalios Europos propagavimas.

Europos reikalų komiteto biuro nuotraukos

 

Seimo Europos reikalų komiteto biuro vedėja
Dainora Asevičienė, tel. (8 5) 209 6861

 

   Naujausi pakeitimai - 2024-01-16 09:26
   Monika Kutkaitytė