Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Europos reikalų komitetas

Europos reikalų komitete pristatytas Migracijos ir prieglobsčio paktas

2024 m. balandžio 11 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

49780012883_444c91d59e_c.jpg
Seimo kanceliarijos nuotrauka

 

Balandžio 10 d. Seimo Europos reikalų komiteto (Komitetas) nariai išklausė Vidaus reikalų ministerijos pristatymą apie Migracijos ir prieglobsčio paktą (toliau – Paktas), kuris tą pačią dieną buvo patvirtintas Europos Parlamente. Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius pristatė Paktą šiuo metu sudarančius 10 teisėkūros pasiūlymų ir nurodė, kokius pokyčius pastarieji įneš į migracijos reglamentavimą Europos Sąjungos ir nacionaliniu mastu.

Komiteto pirmininkė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė pažymėjo, kad pasiektas susitarimas dėl Pakto yra „ilgo ir nuoseklaus Europos Sąjungos institucijų ir jos valstybių narių darbo vainikavimas“. Komiteto nariai domėjosi, ar jau yra išsamiai numatyti visi poreikiai ir turimų išteklių skaičiavimai valstybės mastu pagal įsigaliosiantį Paktą. Taip pat teiravosi, kokiu balsų skaičiavimo principu vyks balsavimai dėl Pakte numatyto solidarumo mechanizmo. Domėtasi, kokie yra Pakte įvardyti inovatyvūs būdai migracijai valdyti ir koks vaidmuo Pakto kontekste teks esamiems ir būsimiems susitarimams su trečiosiomis šalimis dėl neteisėtų migrantų grąžinimo.

Vidaus reikalų viceministras pabrėžė, kad Paktas – tai skirtingų Europos Sąjungos valstybių narių interesų kompromisas Europos Sąjungos migracijos reglamentavime. Lietuva pasiekė, kad naujajame Pakte būtų numatyti itin svarbūs valstybės saugumo aspektai: stacionarios valstybės sienos apsaugos infrastruktūros paminėjimas ir migracijos instrumentalizavimo sąvokos įteisinimas, taip pat numatytas nemažas finansavimas (1 mlrd. Eur) pasienio apsaugos sistemai. A. Abramavičius informavo, kad įsigaliojus Paktui, per 6 mėnesius turės būti parengtas Nacionalinis įgyvendinimo planas dėl tinkamo Pakto nuostatų įgyvendinimo, remiantis konkrečiais valstybių narių poreikiais. 

 

Daugiau informacijos: 

Europos reikalų komiteto biuro patarėja

Simona Jankauskaitė, tel. (0 5) 209 6847

   Naujausi pakeitimai - 2024-04-11 13:13
   Monika Kutkaitytė