Seimo Užsienio reikalų komitetas priėmė pareiškimą, išreiškiantį tvirtą paramą Sakartvelui, minint dalies jo teritorijų aneksijos 14-ąsias metines
2022 m. rugpjūčio 8 d. pranešimas žiniasklaidai
Minint Rusijos Federacijos įvykdytos dalies Sakartvelo teritorijos aneksijos 14-ąsias metines, Seimo Užsienio reikalų komitetas vienbalsiai priėmė pareiškimą, kuriame išreiškė tvirtą paramą Sakartvelo valstybės teritorijos, apibrėžtos jos Konstitucijoje, vientisumui ir tarptautiniu mastu pripažintų sienų neliečiamybei, okupuotus Abchazijos ir Cchinvalio regionus laikydamas neatskiriama Sakartvelo teritorijos dalimi.
„Šiandien, minint 2008 rugpjūčio 8 d. Rusijos įvykdytą karinę agresiją prieš Sakartvelą, tenka konstatuoti, kad nepakankama tarptautinės bendruomenės reakcija į Rusijos įvykdytą agresiją Sakartvele, neįgyvendintos Bukarešto memorandumo nuostatos išprovokavo tolesnę Rusijos agresiją prieš Ukrainą 2014 metais, o nebaudžiamumas už tokius veiksmus paskatino 2022 m. vasario 24 d. Rusijos pradėtą karą prieš Ukrainą ir plataus masto neišprovokuotą karą Europoje“, – sakė Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkė Laima Andrikienė.
Komitetas, konstatuodamas, kad Rusijos Federacija ne tik nevykdo savo įsipareigojimų pagal 2008 m. rugpjūčio 12 d. paliaubų susitarimą, neatitraukdama savo pajėgų iš okupuotų Sakartvelo teritorijų į iki konflikto buvusias pozicijas ir neteisėtai pripažindama savo remiamus marionetinius darinius okupuotoje dalyje, bet ir toliau karinėmis priemonėmis plečia agresijos ribas, pareiškimu pakvietė Jungtinių Tautų Organizaciją, Europos Sąjungą, NATO ir visą tarptautinę bendruomenę stiprinti poveikio priemones Rusijos Federacijai dėl prisiimtų įsipareigojimų vykdymo, ypač dėl įsipareigojimo nutraukti ugnį.
Pareiškime Komitetas išreiškė tikėjimą Sakartvelo, kaip bendras demokratines vertybes ir pagarbą žmogaus teisėms remiančios valstybės, ateitimi Europos Sąjungos ir euroatlantinėje bendruomenėje bei pasveikino istorinį Europos Sąjungos Tarybos sprendimą dėl europinės perspektyvos suteikimo Sakartvelui. Komitetas taip pat paragino demokratinių pasaulio valstybių parlamentus ir vyriausybes, ir toliau išlaikyti reikiamą dėmesį ir teikti paramą šiai valstybei siekiant užtikrinti jos teritorijos vientisumą ir siekį įgyvendinti europinės ir euroatlantinės integracijos tikslus.
Visą pareiškimo tekstą galima rasti ČIA.
Daugiau informacijos:
Seimo kanceliarijos Užsienio reikalų komiteto biuro
patarėja Inga Milašiūtė, tel. (8 5) 239 6799, el. [email protected]
Monika Kutkaitytė