Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Žmogaus teisių komitetas

Žmogaus teisių komitetas: „Neprarasti žmogaus: kasmetiniame Nacionaliniame žmogaus teisių forume – svarbios diskusijos apie mūsų teises krizių ir karo akivaizdoje“

2022 m. gruodžio 2 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos nuotrauka

         

Tarptautinės žmogaus teisių dienos išvakarėse, gruodžio 9 d., Vilniuje vyks jau 5-asis Nacionalinis žmogaus teisių forumas, kuris šiemet bus skirtas žmogaus teisių klausimams krizių ir karinių konfliktų akivaizdoje bei Lietuvos Respublikos Konstitucijos 30-mečiui.

„Karo ir krizių akivaizdoje išryškėja žmogaus teisių svarba, ypač, kai laisvasis pasaulis turi gintis nuo nedemokratinių režimų vykdomos agresijos ir teroro. Žmogaus teisės ir nacionalinis saugumas yra ne viena kitai prieštaraujančios, o viena kitą papildančios paradigmos. Tikiuosi, kad Nacionalinis žmogaus teisių forumas paskatins priimti ryžtingus politinius sprendimus žmogaus teisių srityje, įkvėpimo ir stiprybės semiantis iš už laisvę kovojančios Ukrainos,“ – renginio svarbą pažymėjo Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius.

Kasmetine tradicija tapęs Forumas kviečia visuomenę diskutuoti apie žmogaus teisių padėtį Lietuvoje ir apie būdus, kaip užtikrinti, kad mūsų šalyje būtų gera gyventi visų tautybių, tikėjimų, lyčių, socialinės padėties, įsitikinimų ar pažiūrų žmonėms – VISIEMS.

Forumas po vienu stogu suburs Lietuvos akademinę, valstybinio ir nevyriausybinio sektoriaus bei tarptautinę bendruomenes: renginyje dalyvaus ir diskutuos žmogaus teisių aktyvistai, nevyriausybinių organizacijų atstovai, politikai, mokslininkai, teisininkai. Iš viso šiemet Nacionalinis žmogaus teisių forumas sulauks beveik 100 dalyvių iš Lietuvos, Ukrainos, Belgijos, JAV, Kanados, Švedijos, Nyderlandų, Islandijos ir kitų šalių.

Renginio programoje numatytos diskusijos pačiomis įvairiausiomis ir aktualiausiomis temomis. Forumo dalyviai Konstitucijos 30-mečio proga aptars konstitucinę žmogaus teisių gynybą karo, pandemijos ir kitų iššūkių kontekste. Diskusijose taip pat bus kalbama apie dezinformaciją ir melagienų kampanijas, religijos laisvę karo metu, Lietuvos atvirumą pabėgėliams, pažeidžiamiausių grupių apsaugą grėsmių akivaizdoje, šeimos formų kaitą, pilietybės sampratą, romų integraciją, smurtą dėl lyties, LGBTIQ asmenų teises, psichikos sveikatos sistemos pokyčius, motinystės iššūkius, paauglių pilietinį aktyvumą ir kitus klausimus. Renginių programą vainikuos filmo „Chaylla“ peržiūra ir ištrauka iš pasakojimo-pasirodymo „Drebulė, Eglės dukra“.

Iškilmingame renginio atidaryme forumo dalyvius sveikins Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Konstitucinio Teismo pirmininkė dr. Danutė Jočienė ir užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas, Europos Tarybos Žmogaus teisių komisarė Dunja Mijatović.

Forumas vyks gruodžio 9 d., penktadienį, Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Gedimino pr. 51, Vilnius).

Visą informaciją apie Forumą, jame vyksiančias diskusijas, Forumo programą lietuvių ir anglų kalbomis rasite: https://nztf.lt/. Renginio metu bus teikiamas kai kurių diskusijų vertimas į anglų, ukrainiečių / lietuvių ir gestų kalbas.

Registruotis į renginį kviečiame čia.

 

Forumo organizatoriai: Lietuvos Respublikos Seimas, Vytauto Didžiojo universitetas, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, Žmogaus teisių organizacijų koalicija, Lietuvos Respublikos Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, Lietuvos negalios organizacijų forumas, Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierių įstaiga, Lietuvos Respublikos Vaiko teisių kontrolieriaus įstaiga.

Rėmėjas: Friedricho Eberto Fondas

Informaciniai partneriai: LRT, manoteises.lt.

Organizaciniai partneriai: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas, festivalis „Nepatogus kinas“.

Partneriai: Švedijos ambasada, Kanados ambasada, Nyderlandų Karalystės ambasada, Švedijos institutas, Aktyvių piliečių fondas, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Neįgaliųjų reikalų departamentas, Europos negalios forumas.

 

 

 

Daugiau informacijos suteiks:

Žmogaus teisių komiteto biuro patarėja

Eglė Lukšienė, tel. (8 5) 239 6809, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-12-02 11:24
   Jolanta Anskaitienė