Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Žmogaus teisių komitetas

Žmogaus teisių komitetas pritarė nusikaltimų aukų teisių stiprinimui Europos Sąjungos lygmeniu

2023 m. spalio 11 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Spalio 11 d. Žmogaus teisių komitetas pritarė Europos Komisijos pasiūlymui tobulinti Nusikaltimų aukų teisių direktyvą. Direktyvos pakeitimais siekiama pagerinti nusikaltimų aukų galimybes gauti informaciją ir pranešti apie nusikaltimus; sudaryti palankesnes sąlygas pažeidžiamoms nusikaltimų aukoms, įskaitant vaikus, gauti specialistų paramą; užtikrinti, kad aukos turėtų veiksmingesnes galimybes kreiptis į teismą bei gauti kompensaciją.

 

2012 metais priėmus Nusikaltimų aukų teisių direktyvą buvo padarytas labai svarbus žingsnis stiprinant aukų teises ir užtikrinant į aukas orientuotą teisingumą. 2022 m. birželio mėnesį, Europos Komisija atliko šios direktyvos vertinimą ir identifikavo tam tikras problemas, susijusias su praktiniu jos taikymu:

  • nusikaltimų aukos ne visada gauna informaciją apie savo teises arba gauna nepakankamą informaciją, dėl kurios joms tampa sunkiau arba neįmanoma pasinaudoti šiomis teisėmis;
  • pažeidžiamų nusikaltimų aukų (kaip antai vaikų, neįgaliųjų, neapykantos nusikaltimų aukų ir sulaikytų nusikaltimų aukų) apsaugos poreikiai ne visada yra įvertinami laiku ir joms nesuteikiamos galimybės pasinaudoti veiksmingomis apsaugos priemonėmis, kaip antai apsaugos orderiais;
  • pažeidžiamos nusikaltimų aukos dažnai negali gauti specialistų pagalbos, pavyzdžiui, ilgalaikės psichologo pagalbos, o nukentėjusių vaikų atžvilgiu dažnai nebūna taikomas tikslinis požiūris;
  • nusikaltimų aukoms dažnai sunku dalyvauti baudžiamajame procese, nes joms nesuteikiama pakankamai teisinių konsultacijų ir gairių, taip pat skiriasi taisyklės dėl aukų statuso šiose procedūrose;
  • nusikaltimų aukoms sunku gauti kompensacijas, nes valstybės nesuteikia pakankamai paramos reikalaujant kompensacijos iš nusikaltėlio, todėl atsiranda antrinės viktimizacijos rizika.

Šios problemos trukdo aukoms naudotis savo teisėmis pagal direktyvą ir mažina pasitikėjimą nacionalinėmis teisingumo sistemomis ir kitų valstybių narių sistemomis. Komiteto nuomone, siūlomi direktyvos pakeitimai prisidės prie pagrindinių nusikaltimų aukų teisių užtikrinimo.

 

Daugiau informacijos:

Žmogaus teisių komiteto biuro patarėja

Rūta Ragaliauskienė, tel. (8 5) 209 6821, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2023-10-11 12:03
   Monika Kutkaitytė