Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Antikorupcijos komisija

Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Algirdas Stončaitis: „Antikorupcijos komisijos valdančiųjų tikslas – netirti galimos politinės korupcijos skirstant Taivano investicijas“

2023 m. sausio 25 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Trečiadienio posėdyje Seimo Antikorupcijos komisija planavo svarstyti laikinosios tyrimo grupės, kuri turėtų įvertinti Taivano Lietuvai skirtų investicijų skirstymo skaidrumą, sudarymo klausimą.

Visi Seimo daugumai priklausantys komisijos nariai nedalyvavo posėdyje, todėl, nesusirinkus kvorumui, sprendimas negalėjo būti priimtas. Posėdyje dalyvavę visi opozicijai atstovaujantys komisijos nariai turėjo galimybę išklausyti Generalinės prokuratūros, Specialiųjų tyrimų tarnybos, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos informaciją darbotvarkės klausimu. Generalinės prokuratūros atstovas informavo, kad sprendimą, ar nėra nusikalstamos veikos požymių skirstant Taivano Lietuvai skirtas investicijas, yra pavesta priimti Specialiųjų tyrimų tarnybai.

Siekiant aiškumo ir visuomenei išsklaidyti abejones dėl galimos politinės korupcijos yra siūloma svarstyti galimybę Seimo Antikorupcijos komisijoje sudaryti laikinąją tyrimo grupę, kuri atsakytų į keliamus klausimus dėl paramos teikimo skaidrumo. Opozicinės frakcijos taip pat siūlo svarstyti galimybę sudaryti Seimo laikinąją tyrimo komisiją, kuri atsakytų į Seimo pavestus klausimus. Arba Seimo nariai savarankiškai gali kreiptis į Generalinę prokuratūrą, kad būtų ištirtos ir įvertintos visos aplinkybės bei atsakyta, ar nebuvo padaryta nusikalstamų veikų priimant sprendimus dėl Taivano paramos skyrimo konkrečioms įmonėms.

Taip pat komisijos nariai – opozicijos atstovai – komisijos pirmininkui siūlė kreiptis į Seimo Pirmininkę dėl sąmoningo komisijos darbo trikdymo, prašant užtikrinti sklandžią komisijos veiklą.

Komisija siekė inicijuoti parlamentinį tyrimą, kai visuomenės informavimo priemonėse buvo paskelbta apie atliktą žurnalistinį tyrimą, kurio metu paaiškėjo, kad Taivano Lietuvai skirtų investicijų sulaukė išskirtinai kelios įmonės, ir galimai tai yra padėka už politikams suteiktą finansinę paramą rinkimų metu.

Su žurnalistiniu tyrimu galima susipažinti ČIA.

 

Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas

Algirdas Stončaitis, tel. (8 5) 239 6648, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2023-01-26 11:41
   Monika Kutkaitytė