Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Teisės ir teisėtvarkos komitetas

Teisės ir teisėtvarkos komiteto veikla

Teisės ir teisėtvarkos komitete vyksta pagrindinis Seimo darbas svarstant ir teikiant išvadas dėl konstitucinės, civilinės, civilinio proceso, baudžiamosios, baudžiamojo proceso, administracinės teisės ir kitų sričių teisės aktų projektų, atliekant parlamentinę kontrolę pagal komitetui pavestas kuruoti veiklos kryptis, ypatingą dėmesį skiriant teisėtvarkos stiprinimui, teisėsaugos institucijų veiklos gerinimui bei įstatymų įgyvendinimo kontrolei, taip pat vykdant kitus Seimo statute nustatytus komiteto įgaliojimus.

Teisės ir teisėtvarkos komitetui teisėkūros srityje yra suteikta keletas išimtinių įgaliojimų. Komitetas įgaliotas vertinti, ar Seimui teikiami įstatymų projektai atitinka Lietuvos Respublikos Konstituciją. Komitetui padarius išvadą, kad teikiamas įstatymo projektas prieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai, toks projektas Seime gali būti svarstomas tik tuo atveju, kai šiai komiteto išvadai Seimas nepritaria visų Seimo narių balsų dauguma.

Kai Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas nusprendžia, kad Lietuvos Respublikos įstatymas ar kitas Seimo priimtas aktas arba Lietuvos Respublikos tarptautinė sutartis prieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai, tik Teisės ir teisėtvarkos komitetas teikia Seimui pasiūlymus dėl tokio Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo nutarimo įgyvendinimo.

Komitetas yra atsakingas už pagrindinio šalies įstatymo – Lietuvos Respublikos Konstitucijos, taip pat už Lietuvos Respublikos konstitucinių įstatymų, turinčių ypatingą vietą Lietuvos Respublikos teisės sistemoje ir reglamentuojančių ypač reikšmingus visuomeninius santykius, tobulinimą.

Komiteto veikla reglamentuojama Seimo statuto 67 straipsnyje.