Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Užsienio reikalų komitetas

Užsienio reikalų komiteto veikla

Komiteto veikla apima įvairias užsienio politikos sritis. Komitetas svarsto ir rengia išvadas dėl tarptautinių sutarčių ir susitarimų ratifikavimo ir denonsavimo, taip pat kitų su užsienio politika susijusių teisės aktų projektų.

Komitetas kartu su valstybės institucijomis ir visuomeninėmis organizacijomis palaiko ir plėtoja ryšius su išeiviais iš Lietuvos ir jų organizacijomis užsienyje, taip pat su lietuviais autochtonais, gyvenančiais už Lietuvos Respublikos teritorijos ribų. Be to, komitetas kartu su kitais komitetais nagrinėja migracijos reguliavimo problemas ir teikia pasiūlymus bei išvadas dėl jų, diskutuoja užsienio prekybos politikos, pagalbos ir vystomojo bendradarbiavimo politikos klausimais.

Labai svarbus vaidmuo komitetui tenka svarstant ir teikiant rekomendacijas bei pasiūlymus Vyriausybei dėl Lietuvos Respublikos diplomatinių santykių užmezgimo ir diplomatinių atstovybių atidarymo užsienyje, taip pat dėl Lietuvos Respublikos diplomatinių atstovų užsienio valstybėse ir tarptautinėse organizacijose skyrimo bei jų atšaukimo.

Atsižvelgdamas į Lietuvos užsienio politikos prioritetus, komitetas svarsto ir teikia rekomendacijas dėl Seimo tarptautinio bendradarbiavimo prioritetų, dėl Seimo atstovavimo tarptautinėse parlamentinėse organizacijose ir asamblėjose, dėl Seimo delegacijų veiklos tarptautinėse parlamentinėse organizacijose ir asamblėjose, dėl Seimo tarpparlamentinių ryšių grupių sudarymo, koordinuoja šių grupių veiklą, išklauso ir vertina jų veiklos ataskaitas.

Komiteto veikla reglamentuojama Seimo statuto 68 straipsnyje.