Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Tarpparlamentinių ryšių su Armėnijos Respublika grupė

Dvišalio parlamentinio bendradarbiavimo ir Armėnijos politinės situacijos aktualijos nuotoliniame tarpparlamentinių ryšių grupių pirmininkų susitikime

2021 m. kovo 1 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien įvykusiame Lietuvos Respublikos Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Armėnijos Respublika grupės pirmininko prof. Raimundo Lopatos ir Armėnijos Respublikos Nacionalinės Asamblėjos  Draugystės su Baltijos šalimis grupės pirmininkės Anuš Beglojan nuotoliniame susitikime buvo aptarti dvišalio bendradarbiavimo klausimai, taip pat Armėnijos politinės situacijos aktualijos. Susitikimas vyko nuotoliniu būdu.

Seimo kanceliarijos Tarptautinių ryšių skyriaus nuotr.

 

Tarpparlamentinių ryšių grupių pirmininkai sutarė, kad parlamentinis dialogas ir grupių narių įsitraukimas būtų naudingas diskusijose apie pilietinės visuomenės ir parlamento sąryšio užtikrinimą Lietuvoje ir Armėnijoje, taip pat apie Rytų partnerystės ateitį, Armėnijos vaidmenį Europoje ir Europos – Armėnijoje.

Armėnijos Draugystės su Baltijos šalimis pirmininkė informuota, kad atsižvelgiant į Armėniją apėmusius politinius nesutarimus, Seimo Tarpparlamentinių ryšių grupė kovo 1 d. priėmė pareiškimą:

 

„Mes, Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Armėnijos Respublika grupės nariai,

 

Su nerimu stebime įvykius Armėnijoje ir raginame visus politinio lauko dalyvius susilaikyti nuo bet kokių veiksmų ar retorikos, kurie vestų prie tolesnės eskalacijos. Raginame Armėnijos politines partijas ir judėjimus suvokti savo ypatingą politinę atsakomybę šiuo itin sudėtingu Armėnijai laikotarpiu ir konstruktyviai prisidėti prie veiksmų, nukreiptų į situacijos stabilizavimą. Raginame išspręsti politinius skirtumus taikiai, laikantis teisės viršenybės ir parlamentinės demokratijos principų ir procesų.

Atkreipiame dėmesį į Armėnijos kariuomenės įsipareigojimus išlaikyti politinį neutralumą ir paklusti civilinės valdžios kontrolei, įtvirtintus Armėnijos konstitucijoje, ir todėl pabrėžiame bet kokio karinių pajėgų kišimosi į vidaus politikos procesus ar manipuliavimo karinėmis pajėgomis, paverčiant jas politinės kovos įrankiu, nepriimtinumą.

Esame įsitikinę, jog tik išlaikydama demokratinę ir konstitucinę tvarką, Armėnija gali efektyviai susidoroti su iškilusiais iššūkiais. Reiškiame viltį, jog Armėnija įveiks susidariusią politinę krizę šalyje ir susitelks ties neatidėliotinų reformų įgyvendinimu, stiprinant demokratines institucijas, užtikrinant teismų skaidrumą ir nepriklausomumą, efektyviai kovojant prieš korupciją ir įgyvendinant kitus pokyčius, kurių lūkestį 2018 m. išreiškė Armėnijos žmonės. Lietuva rėmė ir toliau rems demokratines permainas Armėnijoje.  

Pažymime, kad 2021 m. kovo 1 d. pilnai įsigaliojanti ES ir Armėnijos Visapusiškos ir tvirtesnės partnerystės sutartis yra kelio žemėlapis modernios, demokratiškos, atsparios ir klestinčios Armėnijos kūrimui. Kreipiamės į Europos Sąjungos institucijas, prašydami apsvarstyti visas įmanomas Europos Sąjungos paramos Armėnijai formas (tarp jų, organizuojant aukšto politinio lygio vizitus, skiriant makrofinansinę paramą, paskiriant aukšto lygio patarėjus, atveriant kelią vizų dialogo pradžiai), taip imantis aktyvių veiksmų, kad būtų stabilizuota dabartinė padėtis šalyje ir užtikrintas demokratinių reformų tęstinumas.“

 

Daugiau informacijos:

Seimo Tarpparlamentinių ryšių grupės su Armėnijos Respublika pirmininkas

Raimundas Lopata

Tel. (8 5) 239 6627

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-03-01 15:35
   Monika Kutkaitytė