Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Tarpparlamentinių ryšių su Kanada grupė

Seimo nariai sieks didesnio Lietuvos ir Kanados bendradarbiavimo

2021 m. vasario 10 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Vasario 9 dieną įvyko pirmasis Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Kanada grupės, vadovaujamos Seimo narės Morganos Danielės ir vienijančios daugiau nei 30 Seimo narių, nuotolinis susitikimas, kuriame buvo pakviestas dalyvauti ir Kanados ambasados biuro Vilniuje vadovas Ričardas Martinas Nielsenas (Richard Martin Nielsen) bei biuro programų vadovė Eglė Jurkevičienė.

Kanados biuro vadovas, kuris Lietuvoje dirba pusantrų metų, gražia lietuvių kalba pristatė pagrindinius biuro veiklos prioritetus, pažymėdamas, kad vyksta konsultacijos su Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija dėl rugpjūčio mėnesį planuojamo renginio, skirto Lietuvos ir Kanados atkurtų diplomatinių santykių 30-mečiui paminėti.

Grupės narys Marius Matijošaitis paragino R. Martiną Nielseną paskatinti Kanados bendroves daugiau investuoti Lietuvoje ir ypač pasinaudoti Lietuvos informacinių technologijų specialistų kompetencijomis. Šiuo metu Lietuvoje veikia tokios Kanados kapitalo įmonės kaip „Circle K“, „Sanitas“, „IDW grupė“, „KROWN Lietuva“ ir kitos.

Seimo narys, buvęs Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Arvydas Pocius Kanados biuro vadovui pasiūlė surengti dar vieną susitikimą, kuriame norėtų aptarti gynybos ir saugumo klausimus. R. Martinas Nielsenas, kuris yra buvęs Kanados atstovu NATO, patikino, kad saugumo klausimai yra prioritetiniai, o Latvijoje dislokuotas Kanados karių skaičius yra didžiausias, kuris dislokuotas už Kanados ribų. A. Pocius taip pat paminėjo knygą „Laisvės karžygiai“ apie lietuvių kilmės karius, tarnavusius Kanados kariuomenėje, kurią norėtų padovanoti biuro vadovui.

Susitikime daug dėmesio buvo skirta kultūriniam Lietuvos ir Kanados bendradarbiavimui. R. Martinas Nielsenas pripažino, kad jis nepakankamas, tačiau pasidžiaugė, kad Nacionalinėje Kanados galerijoje dirbanti šiuolaikinio meno kuratorė Žozė Druan-Brizėbua (Josée Drouin-Brisebois) yra pakviesta kuruoti 13-ąją Kauno bienalę, vyksiančią 2021 m. lapkritį – 2022 m. sausį. Joje dalyvaus Kanados menininkai, kai kurie iš jų atveš visiškai naujus, specialiai Kaunui sukurtus kūrinius. Kanadoje didelio populiarumo sulaukė lietuvių kilmės Kanados rašytojo Antano Šileikos knygos. Nuolatos į Lietuvą yra atvežami kanadiečių sukurti filmai, daugumų jų – iš Toronto kino festivalio programos.

Susitikimo dalyviai sutarė bendradarbiauti ir dalintis patirtimi tokiais klausimais kaip neįgaliųjų asmenų teisės, kanapių legalizavimas ir kita.

Seimo nariai domėjosi, kaip Kanadoje vyksta nuotolinis vaikų mokymas, ar Kanada turėjo tam adaptuotas mokymo programas ir pan. R. Martinas Nielsenas atsakė, kad iš anksto tam pasiruošta nebuvo ir nuotolinis mokymas iš tiesų yra problema. Kanada neturi tokio spartaus interneto, kaip Lietuva, ir daugelis namų ūkių iš tiesų susiduria su interneto prieinamumo apribojimais.

Kanados biuro vadovas paminėjo, kad kanadiečiai mokosi iš Lietuvos kovojant su dezinformacija, taip pat stebi, kaip Lietuva valdo vakcinavimo nuo COVID-19 procesą ir nustato prioritetus. Kanada, kaip ir Lietuva, susidūrė su vakcinų vėlavimu ir ženkliai mažesniais kiekiais, nei buvo užsakyta.

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Kristina Gražytė)

 

Daugiau informacijos:

Seimo kanceliarijos Tarptautinių ryšių skyriaus

Vyriausioji specialistė

 Kristina Gražytė

Tel. (8 5)  239 6226

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-02-10 12:13
   Monika Kutkaitytė